Milli Eğitim Bakanlığı Açıkladı: Ortak Sınavlarda Açık Uçlu Sorular Kullanılacak!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Milli Eğitim Bakanlığı Açıkladı: Ortak Sınavlarda Açık Uçlu Sorular Kullanılacak!

Milli Eğitim Bakanlığı'nın yaptığı açıklamaya göre; altyapının oluşmasından sonra ortak sınavlarda açık uçlu sorular kullanılabilecek! İşte detaylar...

Eğitim 27 Eylül 2023 10:42 0
Milli Eğitim Bakanlığı Açıkladı: Ortak Sınavlarda Açık Uçlu Sorular Kullanılacak!

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan ortak sınavlara ilişkin yeni açıklama geldi. Yapılan açıklamaya göre, gerekli altyapı hazırlandıktan sonra ortak sınavlarda açık uçlu sorular kullanılabilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan (MEB) yapılan açıklamaya göre ortak yazılı sınavlarda çoktan seçmeli sorular kullanılacak. Gerekli altyapı hazırlandıktan sonra bu sınavlarda da açık uçlu sorular kullanılabilecek. Bunun dışında kalan tüm ortak yazılı sınavlar ile diğer tüm yazılı sınavların soruları açık uçlu veya açık uçlu ve kısa cevaplı sorulardan oluşacak.

Türkçe, Türk dili ve edebiyatı, yabancı dil sınavı; yazılı, uygulamalı olmak üzere 2 aşamada yapılacak

MEB öğrencilerin gelişimini takip etmek, müfredatın işlenmesinde okullar arasında bütünlük sağlamak ve uygulama birliği oluşturmak amacıyla 'ortaokul ve lise düzeyinde, ülke, il ve okul genelinde 3 farklı ortak sınav uygulaması' bu yıl başlıyor.

Bu öğretim yılına mahsus olmak üzere Bakanlık, il ve ilçe geneli yapılacak ortak yazılı sınavlarda çoktan seçmeli sorular kullanılacak.

Bu derslerin önce yazılı sınavları, sonra her öğrenci için yeteri zaman ayrılacak şekilde ders öğretmeni tarafından dinleme ve konuşma becerilerini ölçecek şekilde uygulama sınavları yapılacak.

81 ilde ortak yazılı sınav yapılacak ders ve tarihler geçen hafta açıklanmıştı. O sınavlar da çoktan seçmeli olacak.

 

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç