Milli Eğitim Bakanı Açıkladı: Yemekhane ve Servis Ücretlerinde Yüksek Artış Olmayacak!

Milli Eğitim Bakanı Açıkladı: Yemekhane ve Servis Ücretlerinde Yüksek Artış Olmayacak!

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, özel okullarda servis ve yemekhane ücretlerinde rahatsız edecek bir artışın olmayacağını açıkladı! İşte o açıklamalar ve detaylar...

Eğitim 5 Eylül 2023 11:05 0
Milli Eğitim Bakanı Açıkladı: Yemekhane ve Servis Ücretlerinde Yüksek Artış Olmayacak!

Milli Eğitim Bakanı Tekin, servis ve yemek ücretlerine dair açıklamalarada bulunarak, "Özel okullarla yaptığımız istişarelerde servis ve yemek ücretlerinde kamuoyunu rahatsız edecek artışlar yapmamalarının garantisini aldık" dedi.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, özel okullarda servis ve yemek ücreti hakkında açıklama yaptı. Özel okullarla istişare yaptıklarını belirten Tekin, "Servis ve yemek ücretlerinde kamuoyunu rahatsız edecek artışlar yapmamalarının garantisini aldık" ifadelerini kullandı.

Bakan Tekin, öğrencilerin cep telefonlarını derse girmeden teslim edeceklerini, öğretmenlerin de kötü örnek olmamaları adına sınıfa telefonla girmeyeceğini bildirdi.

Tekin'in açıklamalarından satır başları şöyle:

"Özel okullarla yaptığımız istişarelerde servis ve yemek ücretlerinde kamuoyunu rahatsız edecek artışlar yapmamalarının garantisini aldık.

Okullarda ne kayıt ücreti ne bağış zorunluluğu var. Bu konuda velileri zorlayanları hem hukuk hem de sözlü olarak uyarıyoruz.

Okul devamları ve sınıf tekrarı konusunda ısrarcıyız. Bunun eğitim öğretim sürecini sekteye uğratan sorunlardan olduğunu düşünüyoruz. Yönetmeliğimiz yayın sürecinde.

Ekim sonunda öğretmen alım takvimimizi, branş bazlı ilan edip bahar eğitim öğretim yılı başlarken yeni arkadaşları ailemize dahil etmeyi planlıyoruz."

 

Yorumlar (0)

Seç