Migrene ne iyi gelir? Uzman Doktor baş ağrısını 15 dakikada geçiren yöntemi açıkladı

Migrene ne iyi gelir? Uzman Doktor baş ağrısını 15 dakikada geçiren yöntemi açıkladı

Son dakika haberi: Ünlü Doktor, migreni olanları sevindiren haberi verdi. Bu yolla migren 15 dakikada geçiyor. İşte ilaçsız o yöntem.

Sağlık 15 Eylül 2023 17:39 1
Migrene ne iyi gelir? Uzman Doktor baş ağrısını 15 dakikada geçiren yöntemi açıkladı

TikTok üzerinden paylaşılan bir vidoe viral oldu.

Sosyal medya üzerinde yayınladığı videoları milyonlar tarafından izlenen Doktor Sood adlı kişi, yayınladığı son videosunda tüm dünyanın dikkatini çekti. Peki migrene ne iyi gelir? Migren baş ağrısı nasıl geçer?

Migren çözümü yıllardır olmayan bir hastalık. Hemen hemen hepimizin hayatında migreni olan bir kişi vardır. Eğer yoksa da bu genellikle biz oluyoruz.

Ciddi baş ağrısı sonucu ile karşımıza çıkan migren ile ilgili yayınlanan son video tüm dikkatleri üzerine çekti. Söz konusu videoda Migrene Ne İyi Gelir sorusunun cevabı paylaşıldı. Üstelik 15 dakikalık sürede migrene çözüm geliyor.

Üstelik bu tedavi yöntemini uygulamak için ihtiyacınız olan şey eczanede bile değil kendi evinizde: Sıcak Su.

Beyindeki sinirler ve kan damarlarında oluşan değişiklikler sonucu meydana gelen ciddi baş ağrısı olan migren, hayatı yşanmaz kılabiliyor.

Migreni olan kişilerde atakla duyarlı olan bir sinir sistemi bulunuyor ve ataklar dışarıdan da tetiklenebiliyor.

Doktor Sood, yayınladığı videoda migren hastalarına bir çözüm önerisi sundu ve bunun 15 dakikada sonuç verdiğini söyledi.

Deneyimli doktor yayınladığı videoda migreni tutanların dayanabilecekleri ısıda sıcak su hazırlaması ve ayaklarını bu suyun içinde bekletmeleri gerektiğini söyledi. Bu şekilde 15 dakika beklediğinizde hastalara uzun süreli bir rahatlama yaşatıyor.

Doktor yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

''Ayaklarınızı sıcak su içerisinde bekletmek, ayak bölgesindeki kan damarlarını genişletir, kanı başınızdan uzaklaştırır ve bu da migreninize neden olan kan damarları üzerindeki baskıyı hafifleterek baş ağrınızı azaltır"

TAKİPÇİLERİNE SORDU: MEMNUN MUSUNUZ?

Paylaşımından kısa süre sonra doktor, takipçilerine bu yöntemi deneyip denemediklerini sordu. Birçok takipçi, yöntemi denediklerini ve artık daha rahat hissettiklerini söyledi.

Doktor, genellikle bu yöntemin işe yarayacağını, ancak herkeste aynı sonucu vermeyeceğini söyledi.

Yorumlar (1)

Seç


Ziyaretçi 16 Gün Önce
Annemin migreni kroniklesmis acaba bu yöntem annede iyi gelir mi