MHP Ehliyet Affı İçin Tarih Verdi: Son Dakika Af Çıkacak mı?

MHP Ehliyet Affı İçin Tarih Verdi: Son Dakika Af Çıkacak mı?

Son dakika haberi: MHP 'den ehliyet affı ile ilgili son dakika açıklaması geldi ve tarih verildi.

Haberler 21 Kasım 2022 21:16 5
MHP Ehliyet Affı İçin Tarih Verdi: Son Dakika Af Çıkacak mı?

Ehliyet affı için MHP tarih verdi.

TBMM'de bugün Ulaştırma Bakanlığı'nın 2023 yılı bütçesi görüşüldü. Mecliste gerçekleşen bütçe görüşmesinde 2023 yılında yapılacaklar, şimdiye kadar yapılanlar gündeme gelirken iki partiden ehliyet affı ile ilgili açıklama geldi.

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek yaptığı açıklamada ehliyet affı çağrısını Bakan Adil Karaismailoğlu'na iletti. Şimşek açıklamasında ehliyet affı için tarih verdi. Şimşek açıklamasında Aralık ayının sonuna kadar ehliyet affının çıkarılmasını AK Parti'den istedi. Şimşek açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Tabii, bu ehliyet affıyla ilgili her Bakanlık bütçesinde gündeme getiriyoruz ama hakikaten 1 milyona yakın vatandaşımız değişik sebeplerden dolayı; kimisinin ceza puanından dolayı, kimisinin kazadan dolayı veya trafik kurallarını ihlalden dolayı ehliyetine el konulmuş. Şu anda da lojistik sektöründe ciddi bir şoför sıkıntısı var, yabancı uyruklu şoförler çalıştırılıyor, bunlarında başka eksiklikleri çıkıyor; SRC'si yok veya başka belgesi yok. Bir defaya mahsus olarak ölümlü kazaya sebebiyet vermemiş olan, özellikle şoförlerimiz için bir ehliyet affını yılbaşından önce çıkarmanızı bekliyoruz. Bu, yerinde bir karar olacaktır. Geçimini şoförlükten temin eden yüz binlerce insanımız var. Bununla ilgili de bir çözüm üretilebilirse, bununla ilgili bir girişim yapıla bilirse yerinde olacaktır diyorum."

Ehliyet Affı Aralık ayında meclise geldiğinde bildirimle haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Huawei için >>> TIKLAYIN

CHP DESTEK VERDİ

CHP Milletvekili Özkan Yalım da ehliyet affı açıklamasına destek vererk şunları söyledi:

"Tabii ki şoför arkadaşlarımızın bir sorunu var, ehliyet affını gündeme getirmek istiyorum, bunu ben de özellikle rica ediyorum.

"Bir de bunun yanında, bakın; Türkiye’de uygulanmayan, Avrupa’da uygulanan bir sistem var. Eğer bir ağır vasıta şoförü… Ağır vasıta şoförünün, biliyorsunuz, CE sınıfı ehliyeti vardır. Eğer B ehliyetiyle, otomobil ehliyetiyle bir suç işlediyse, ehliyetini kaptırdıysa Avrupa ’da bu sadece B ehliyetinden dolayı cezalandırılır yani ekmek parasını kazandığı ağır vasıta ehliyetinin devamlılığı söz konusudur. burada da bir değişikliğe ihtiyaç olduğunu özellikle size belirtiyorum. Yani suçu işlediği… O an kullandığı araç üzerinden cezalandırılmasını, ekmek parasını kazandığı ağır vasıta ehliyetinden muaf tutulmasını özellikle sizden rica ediyorum"

 

Yorumlar (5)

Seç


Ziyaretçi 5 Gün Önce
İnşallah bekliyoruz çok mağduruz
Ziyaretçi 6 Gün Önce
Teşekkürler
Ziyaretçi 6 Gün Önce
ehliyet affı bekliyoruz magduruz
Ziyaretçi 6 Gün Önce
Kimsenin canına malına zarar vermedik çok bisman olduk af istiyoruz bu kadar insan perişan oldu
Ziyaretçi 6 Gün Önce
HELAL OLSUN İNŞALLAH BİR KERELİĞİNE EHLİYET AFFI GELECEK. SİZLERE O KADAR ÇOK DUA EDİYORUZ Kİ BİLEMEZSİNİZ . İNŞALLAH EHLİYET AFFI ÇIKAR !...