Mevcut Emekliler 3600 Ek Gösterge Zammından Nasıl Etkilenecek? Maaş Zammı ve İkramiye Farkı Alacaklar mı?

Mevcut Emekliler 3600 Ek Gösterge Zammından Nasıl Etkilenecek? Maaş Zammı ve İkramiye Farkı Alacaklar mı?

3600 ek gösterge zammından sonra mevcut emeklilerin durumu ne olacak? MAaşları , ikramiye farkları olacak mı? İşte son bilgiler.

Ekonomi 06.6.2022 16:12 0
Mevcut Emekliler 3600 Ek Gösterge Zammından Nasıl Etkilenecek? Maaş Zammı ve İkramiye Farkı Alacaklar mı?

Ek gösterge zammı sonrası emekliler, ikramiyeye gelen zam farkını alacak mı?

Ek gösterge düzenlemesi için bugün kritik gün. Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün kabine toplantısından sonra kameralar karşısına geçecek ve millete sesleniş konuşması yaparak ek gösterge düzenlemesinin detaylarını kamuoyuna açıklayacak. 

Kabine başladı ve 3 saat sürmesi beklenen toplantıdan sonra saat 19.00'da açıklama gelmesi bekleniyor. Kritik açıklamaya saatler kala vatandaşlaırn en merak ettiği konulardan biri de emekli olanların ek gösterge artışından nasıl etkileneceği konuları oldu. 

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Sosyal Güvenlik Uzmanı Kaya, "Emekli olan memurlar ek göstergeden kaynaklı fark almayacak. Yeni emekli olacak olan memurların tazminatına yansıyacak. Emekli olanların sadece maaşları artacak. 3600 ek göstergenin 15 Ocak 2023 tarihinde devreye girmesi bekleniyor." ifadelerini kullandı.

İKRAMİYELER ARTACAK

Ek göstergeler ile emekli olacak memurların ikramiyeleri 40 bin lira civarında artacak. Maaşları ise yüzde 20 ile 25 arasında artış gösterecek. Bu açıklamaya bakacak olursak emekli olacak memurlar ikramiyelerini zamlı alacak. Ancak emekliler ikramiye farkı alamayacak. Sadece maaşlarına zam gelecek. Sizce emekliler , 40 bin liralık ikramiye farkı almalı mı? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

ZAMLI MAAŞLAR VE DİĞER DETAYLAR

Kaya açıklamasının devamında, "Memur ve emekliler maaşlarının üstüne yüzde 20-25 koyarlarsa alacakları yeni maaşı hesaplayabilirler." dedi.

Ek gösterge açıklaması geldiğinde bildirimle haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Huawei için >>> TIKLAYIN

Kaynak: Finans7.com

Yorumlar (0)

Seç