Metin Akpınar'dan Dikkat Çeken Sözler! 'Türkiye Bugün Cahil Bir Ülkedir'
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Metin Akpınar'dan Dikkat Çeken Sözler! 'Türkiye Bugün Cahil Bir Ülkedir'

Altın Portakal Film Festivali'nde konuşan Metin Akpınar'ın söyledikleri gündeme bomba gibi düştü.

Haberler 11 Ekim 2022 17:39 0
Metin Akpınar'dan Dikkat Çeken Sözler!  'Türkiye Bugün Cahil Bir Ülkedir'

Altın Portakal Film Festivali'nde konuşan Metin Akpınar'ın söyledikleri gündeme bomba gibi düştü. Akpınar'ın Türkiye için söylediği sözler sosyal medya'da tartışma konusu oldu. İşte haberin detayları...

Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Altın Portakal Film Festivali'ne konuşmacı olarak katılan Türk sinemasının önemli isimlerinden Metin Akpınar'ın sözleri tartışma yarattı. Eğitim sistemini sert sözlerle eleştiren Akpınar'ın konuşmasındaki ifadeler dikkat çekti.

ALTILI MASAYA ÖVGÜ

Konuşmasının başında altılı masaya değinen Akpınar, "Yeniden parlamenter sisteme geçme kararında birleştiler. Ayrı düşünen partiler, ayrı programları olan, manifestoları olan insanlar bir araya geldiler bu iş için, artık sandık emniyeti seçimin emniyeti bakımından, sandık güvenliğini korumak anlamında anlaştılar tamam. Yok şimdi kim bakan olacak, kim kültür bakanı olacak, kim başkan olacak, başkan olur mu, olmaz mı, biz noteriz, noter değiliz, masadan kim kalkar, kalkarsa biz ne yaparız, dağılır mıyız?, Birliğe devam mı ederiz, falan gibi şeyler basının çok üstünüze geldiği olaylardır. Bu taleplerde bulunmayın. 6'lı masadan ümidinizi kesmeyin. Kurtarıcı olacak" dedi.

"TÜRKİYE CAHİL BİR ÜLKEDİR"

Daha sonra Türkiye'deki eğitim sistemini eleştiren Akpınar'ın sözleri sosyal medyada tartışma yarattı.

Akpınar sözlerine şu ifadelerle devam etti;

Seküler, laik, pozitivist, Kemalistsinizdir, ne mutlu bana. Ama bir de karşı tarafta kocaman yüzde 51 var. Bugün Türkiye cahil bir ülkedir. Ben necip Türk Milleti'nin kararlarından ve allekliğinden ödü patlayan bir sanatçıyım. O yüzden onlar seçebiliyorlar, niye, çünkü (onu seçenlerin) ortalama eğitim seviyesi ilkokul beş. Daha liseden mezun bile olamadılar.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç