Meteoroloji'den Son Dakika Uyarısı! Sıcaklıklar Düşüyor, Kar yağışı Geliyor...
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Meteoroloji'den Son Dakika Uyarısı! Sıcaklıklar Düşüyor, Kar yağışı Geliyor...

Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada bazı bölgelerde sıcaklıklarının aniden düşeceği ve kar yağışı başlayacağı belirtlildi.

Son Dakika 21 Ekim 2022 20:20 0
Meteoroloji'den Son Dakika Uyarısı! Sıcaklıklar Düşüyor, Kar yağışı Geliyor...

Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğü'nden son dakika uyarısı geldi. Meteoroloji'nin yaptığı açıklamada bazı bölgelerde sıcaklıklarda ani bir düşüş yaşanacağı ve kar yağışı başlayacağı belirtildi.

Kasım ayına kısa bir süre kala kış yavaş yavaş etkisini göstermeye başladı.

Meteoroloji tarafından yapılan uyarıda hava sıcaklıklarının bazı şehirlerde 11 dereceyi göreceği, özellikle Muş, Van, Bitlis ve Hakkari gibi illerde kar yağışının etkili olacağı belirtildi.

KAR YAĞIŞI GELİYOR!

Meteoroloji'nin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Sabah saatleri itibari ile Muş, Bitlis ve Van'ın güney ve kuzey ilçelerinde, akşam saatinden geceye kadar da Hakkari'de aralıklar ile kuvvetli olacak şekilde sağanak yağış bekleniyor. Yağışlar, yüksek bölgelerde kar ile karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde etkisini gösterecek. Hava sıcaklığının mevsim normalinin altında olması bekleniyor. 

Rüzgar güney ve batı yönlerinden orta kuvvet ile, zaman zaman kuvvetli, yüksek kesimlerde de kısa süreli fırtınamsı rüzgar şeklinde esecek. İl merkezlerinde günün beklenen en yüksek sıcaklığı Van için 12, Bitlis için 11, Hakkari için 15 ve Muş için de 16 derece olacak."

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç