Meteoroloji'den Kritik Uyarı! Sağanak Yağmur ve Kar Yağışı Geliyor
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Meteoroloji'den Kritik Uyarı! Sağanak Yağmur ve Kar Yağışı Geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından hava durumu raporu yayınlandı. Bazı bölgelerde kuvvetli sağanak yağış bekleniyor. İşte güncel hava durumu raporu...

Haberler 29 Ekim 2022 08:12 0
Meteoroloji'den Kritik Uyarı! Sağanak Yağmur ve Kar Yağışı Geliyor

Havaların soğuması ile birlikte Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden kritik uyarılar gelmeye başladı. Meteoroloji'den gelen hava durumu raporuna göre Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Artvin çevrelerinin sağanak yağışlı, Doğu Karadeniz'in iç ve yüksek kesimlerinin karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. İşte güncel hava durumu raporu...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Artvin çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, Doğu Karadeniz kıyı illerinin iç ve yüksek kesimlerinin karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde Marmara'nın güney ve doğusu, İç Anadolu'nun kuzeyi ile Karadeniz'in iç kesimlerinde yer yer sis ve pus olayı görüleceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik beklenmiyor. Genellikle mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın güneybatısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın, Marmara'nın güneybatısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzlara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç