Meteoroloji'den Kritik Uyarı! Kuvvetli Yağış ve Toz Taşımına Dikkat
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Meteoroloji'den Kritik Uyarı! Kuvvetli Yağış ve Toz Taşımına Dikkat

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden son dakika açıklaması geldi. Yapılan açıklamada kuvvetli yağış ve toz taşınımı uyarısı yapıldı.

Haberler 4 Ekim 2022 23:28 0
Meteoroloji'den Kritik Uyarı!  Kuvvetli Yağış ve Toz Taşımına Dikkat

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden son dakika açıklaması geldi. Yapılan açıklamada kuvvetli yağış ve toz taşınımı uyarısı yapıldı.

Meteoroloji, Rize, Ordu, Giresun, Trabzon, Tokat, Yozgat çevreleri ile Amasya, Çorum ve Samsun'da kuvvetli olması beklenen yağışlarla birlikte sel, su baskını, yıldırım, heyelan uyarısı yaptı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre Marmara’nın doğusu, İç Anadolu’nun kuzeydoğusu, Karadeniz ile Afyonkarahisar, Isparta, Antalya ve Burdur’un doğusu, Konya, Karaman, Ankara, Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir, Erzincan ve Ardahan çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Rize, Ordu, Giresun, Trabzon, Tokat, Yozgat çevreleri ile Amasya, Çorum ve Samsun’un doğusunda yerel olarak kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (21-75 kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Kuvvetli olması beklenen yağışlarla birlikte sel, su baskını , yıldırım, heyelan, yağış anında kuvvetli rüzgar, yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısı yapıldı.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın Doğu Anadolu’nun kuzeyinde güneyli yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-70 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği belirtildi.

TOZ TAŞINIMI BEKLENİYOR

Doğu Anadolu’nun güneydoğusu ile Güneydoğu Anadolu’nun doğusunda toz taşınımı beklendiğinden yaşanabilecek hava kalitesinde düşme, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyarı yapıldı.

SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI

İstanbul ve Kocaeli’ne yarın için sağanak yağış uyarısı yapıldı.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç