Meteoroloji'den 9 İl İçin Kritik Uyarı! Kuvvetli Yağış ve Fırtına Bekleniyor...

Meteoroloji'den 9 İl İçin Kritik Uyarı! Kuvvetli Yağış ve Fırtına Bekleniyor...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul, İzmir ve Ankara'nın da aralarında olduğu 9 kentte kuvvetli yağış beklendiğini duyurdu.

Son Dakika 18 Kasım 2022 08:37 0
Meteoroloji'den 9 İl İçin Kritik Uyarı! Kuvvetli Yağış ve Fırtına Bekleniyor...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü sabah saatlerinde 9 ilde etkili olması beklenen şiddetli yağış ve rüzgar için son dakika uyarısında bulundu.Meteoroloji'den yapılan açıklamada vatandaşların ani sel ve su baskınlarına karşı tedbirli olmaları istendi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz, Doğu Anadolu'nun güneybatısı, Güneydoğu Anadolu'nun batısı ile Zonguldak, Bartın, Bolu, Düzce, Karabük, Ankara, Eskişehir, Çankırı, Kırşehir, Ordu, Giresun ve Diyarbakır çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde Osmaniye, Adana'nın güney ve doğusu ile Hatay kıyılarında, öğleden sonra Kıyı Ege ile Antalya çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Sabah saatlerinde Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ile Güneydoğu Anadolu'nun güney ve doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

Rüzgarın genellikle güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara, Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu'nun batısı ile Karadeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli olarak (40-70 km/saat) esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ VE RÜZGAR UYARISI

Yağışların; sabah saatlerinde Osmaniye, Adana'nın güney ve doğusu ile Hatay kıyılarında, öğleden sonra Kıyı Ege ile Antalya çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Rüzgarın; güneyli yönlerden Marmara, Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu'nun batısı ile Karadeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli olarak (40-70 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Yorumlar (0)

Seç