Meteoroloji'den 43 İl İçin Kritik Uyarı! Kar ve Sağanak Geliyor...

Meteoroloji'den 43 İl İçin Kritik Uyarı! Kar ve Sağanak Geliyor...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan rapora göre 5 gün boyunca 34 ilde sağanak yağış ve yüksek kesimlerde kar bekleniyor. 9 il için sis ve pus uyarısı yapıldı.

Haberler 9 Kasım 2022 16:40 0
Meteoroloji'den 43 İl İçin Kritik Uyarı! Kar ve Sağanak Geliyor...

Havaların soğuması ile birlikte kar, sis ve yağış uyarıları gelmeye başladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada vatandaşlara yağış uyarısı yapıldı. İşte son dakika haberinin detayları...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 9 Kasım hava durumu raporunu yayımladı.Yayımlanan yeni rapora göre 5 gün boyunca 34 ilde sağanak yağış ve yüksek kesimlerde kar bekleniyor. 9 il için sis ve pus uyarısı yapıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun doğusu, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun batısı, Güneydoğu Anadolu'nun güney ve batısı ile Sinop, Tokat, Erzurum, Ardahan, Van, Hakkari, Şırnak ve Diyarbakır çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların, genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksekleri ve Erzurum çevreleri ile Van'ın kuzeyinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde görülmesi bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde Marmara, İç Ege ve Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde pus ve yer yer sis bekleniyor.

Yorumlar (0)

Seç