Meteoroloji'den 11 il için sağanak yağış uyarısı
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Meteoroloji'den 11 il için sağanak yağış uyarısı

MGM'den bir son dakika açıklaması yapıldı ve doğu ve güneydoğu bölgelerinde bulunan 11 il için yarın sabah erken saatlerden itibaren kuvvetli yağış beklendiği bildirildi.

Haberler 6 Mayıs 2024 0
Meteoroloji'den 11 il için sağanak yağış uyarısı

Son dakika: Meteoroloji'den 11 il için sağanak yağış uyarısı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı ve doğu ve güneydoğu bölgelerinde bulunan 11 il için yarın sabah erken saatlerden itibaren kuvvetli yağış beklendiği bildirildi.

MGM'nin verilerine göre, yarın sabahtan itibaren Mardin, Diyarbakır, Bingöl, Batman, Siirt, Şırnak, Hakkari, Van, Ağrı ve Bitlis çevreleri ile Şanlıurfa'nın doğusunda aralıklı ve yerel olmak üzere kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Yağışların Van'ın güneyi, Hakkari'nin kuzeyi ve Şırnak'ın doğusu ile Ağrı'nın ve Bitlis'in 2 bin üzeri rakımlı yerlerinde kuvvetli karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ani kuvvetli rüzgar, kısa süreli fırtına, yüksek ve dağlık kesimlerde buzlanma ve don olayı ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı vatandaşları uyardı.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç