Meteoroloji ve AFAD Marmara'yı Kuvvetli Yağış İçin Uyardı!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Meteoroloji ve AFAD Marmara'yı Kuvvetli Yağış İçin Uyardı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve AFAD, Marmara bölgesini kuvvetli yağış ve sel baskınları için uyardı! İşte haberin detayları...

Yerel Haberler 14 Ara 2023 0
Meteoroloji ve AFAD Marmara'yı Kuvvetli Yağış İçin Uyardı!

AFAD ve Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden Marmara Bölgesi'ndeki bazı iller için bu gece saatlerinden itibaren beklenen kuvvetli yağışlar nedeniyle sel, su baskını, ani rüzgar, kar yağışı ve fırtınaya karşı vatandaşlara meteorolojik uyarı yapıldı.

Geçtiğimiz günlerde Marmara Bölgesi'ni etkisi altına alan sağanak yağış geri dönüyor.

Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğü (AFAD) sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda İstanbul, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir ve Bursa için uyarıda bulundu.

92.200+ Sağanak Yağmur Stok Fotoğrafları, Resimler ve Royalty-Free  Görseller - iStock

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, bu gece saatlerinden itibaren Edirne ve Kırklareli, yarın sabah saatlerinden itibaren İstanbul, Tekirdağ ve Çanakkale, yarın öğleden sonra ise Balıkesir ve Bursa çevrelerinde kuvvetli, Kırklareli'nin kuzeyi, Çanakkale'nin güneyi ve Edremit Körfezi'nde yer yer çok kuvvetli yağış bekleniyor.

YAĞIŞ GECE SAATLERİNE KADAR ETKİLİ OLACAK
Açıklamada, Çanakkale'nin güneyi, Balıkesir ve Bursa çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak, cumartesi sabah saatlerinde Edirne ve Kırklareli çevreleri ve Tekirdağ'ın iç kesimleri, öğle saatlerinden itibaren Çanakkale'nin iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek kuvvetli yağışların, cumartesi gece saatlerine kadar etkili olacağı değerlendirildiği belirtildi.

AFAD'dan Marmara bölgesi için sel, su baskını, ani rüzgar, kısa süreli fırtına, kar yağışı uyarısında, “İstanbul, Tekirdağ ve Çanakkale; öğleden sonra Balıkesir ve Bursa çevrelerinde kuvvetli; Kırklareli'nin kuzeyi, Çanakkale'nin güneyi ve Edremit Körfezi'nde yer yer çok kuvvetli yağış bekleniyor.” ifadesi yer aldı.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç