Meteoroloji Uyardı: İstanbul ve Birçok İle Kuvvetli Kar Yağışı Geliyor!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Meteoroloji Uyardı: İstanbul ve Birçok İle Kuvvetli Kar Yağışı Geliyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yaptığı son dakika açıklamasında; İstanbul ve birçok şehri kuvvetli kar ve yağmur yağışı için uyardı! İşte haberin detayları...

Haberler 27 Ocak 2024 0
Meteoroloji Uyardı: İstanbul ve Birçok İle Kuvvetli Kar Yağışı Geliyor!

Meteoroloji aralarında İstanbul'un da olduğu çok sayıda şehir için kar ve yağmur uyarısında bulundu. Sıcaklıkların da 1 ila 3 derece birden düşeceği belirtildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, günlük hava durumu tahmin raporunu yayımladı. Buna göre, ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, İç Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ve Doğu Anadolu güney doğusu ile Erzurum, Kars, Ardahan, Batman, Mardin ve Siirt çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İstanbul'a ne zaman kar yağacak? AKOM kar yağışı için tarih verdi - Son  Dakika Türkiye Haberleri | NTV Haber

Kıyı kesimlerde karla karışık yağmur, iç kesimlerde kar şeklinde, güney kıyı kesimlerde yağmur ve sağanak şeklinde olması beklenen yağışların Bolu çevreleri ile Zonguldak, Bartın, Karabük ve Düzce illerinin yüksek kesimleri, Kastamonu'nun kuzeyinin yüksekleri, Sakarya'nın güney ve doğusunun yükseklerinde kuvvetli kar yağışlar olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde pus ve yer yer sis ile birlikte iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklıklarının kuzey ve iç kesimlerde mevsim normallerinin 1-3 derece altında, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin edilirken, rüzgarın genellikle batı ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, batı kesimlerde zaman zaman kuvvetli esmesi bekleniyor.

İstanbul'a kar ne zaman yağacak? Tarih verildi - Dünya Gazetesi

KUVVETLİ KAR YAĞIŞI UYARISI
Kuvvetli kar yağışı uyarısında da bulunan Meteoroloji'nin açıklamasında "Bolu çevreleri ile Zonguldak, Bartın, Karabük ve Düzce illerinin yüksek kesimleri, Kastamonu'nun kuzeyinin yüksekleri, Sakarya'nın güney ve doğusunun yükseklerinde kuvvetli kar yağışı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don olayı vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir" denildi.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç