Meteoroloji Uyardı: 5 Şehirde Kuvvetli Sağanak Yağış Bekleniyor!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Meteoroloji Uyardı: 5 Şehirde Kuvvetli Sağanak Yağış Bekleniyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, beş şehri kuvvetli sağanak yağış için uyardı! İşte o şehirler ve beş günlük hava durumu tahmini...

Haberler 3 Nisan 2024 0
Meteoroloji Uyardı: 5 Şehirde Kuvvetli Sağanak Yağış Bekleniyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nü 3 Nisan Çarşamba günü hava durumu raporunda iki alarma birden yer verdi. Son tahminlere göre; Sinop, Samsun ve Trabzon'da sağanak beklenirken, Ardahan'da karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor. Öte yandan Marmara ve Ege'de toz taşınımı bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; yurdun kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı bulutlu, Sinop, Rize ve Artvin çevreleri ile Samsun'un batı ilçeleri ve Trabzon'un doğusunun aralıklı sağanak yağışlı, Ardahan çevrelerinin karla karışık yağmur yükseklerinin kar yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji'den güncel hava durumu açıklaması: Sağanak yağış geliyor - Sözcü

TOZ TAŞINIMI UYARISI

Marmara ve Ege'de hafif toz taşınımı beklenirken Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi, kar erimeleri ve heyelan riski bulunuyor.

HAVA SICAKLIĞI: Batı ve kuzey kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Rüzgarın genellikle güney ve doğu, zamanla yurdun kuzey ve iç kesimlerinde kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

ÇIĞ TEHLİKESİNE DİKKAT

Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda yüksek kar örtüsüne sahip eğimli yamaçlarda çığ tehlikesi, kar erimeleri ve heyelan riski bulunduğundan dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

5 GÜNLÜK HARİTALI HAVA DURUMU TAHMİNİ

3 NİSAN ÇARŞAMBA GÜNÜ

1-copy.jpg

4 NİSAN PERŞEMBE GÜNÜ

2-copy.jpg

5 NİSAN CUMA GÜNÜ

3-copy.jpg

6 NİSAN CUMARTESİ GÜNÜ

4-copy.jpg

7 NİSAN PAZAR GÜNÜ

5-copy.jpg

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç