Meteoroloji Marmara ve Ege'yi Toz Taşınımı İçin Uyardı!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Meteoroloji Marmara ve Ege'yi Toz Taşınımı İçin Uyardı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 1 Nisan Pazartesi günü hava durumu raporunu yayımladı. Son tahminlere göre ülke genlinde etkili olan sıcak hava bu haftada devam edecek. Marmara ve Ege için ise toz taşınımı uyarısı geldi. İşte haberin detayları...

Haberler 1 Nisan 2024 0
Meteoroloji Marmara ve Ege'yi Toz Taşınımı İçin Uyardı!

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin genelinde yağış beklenmiyor. İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun batısı ile Güneydoğu Anadolu'nun kuzeybatısının yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Sabah saatlerinde Marmara ile Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde yer yer pus hadisesi bekleniyor. Marmara ve Ege'de yer yer toz taşınımı görüleceği tahmin ediliyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

Hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin edilirken rüzgarın genellikle güneyli, yurdun iç ve doğu kesimlerinde kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

TOZ TAŞINIMI UYARISI

Marmara ve Ege'de yer yer toz taşınımı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Uzmanlar, toz taşınımı nedeniyle astım ve KOAH gibi solunum yolu rahatsızlığı olanları uyararak 'camınızı açmayın' diyerek uyardı.

ÇIĞ TEHLİKESİNE DİKKAT

Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda yüksek kar örtüsüne sahip eğimli yamaçlarda çığ tehlikesi bulunduğundan dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç