Meteoroloji İzmir ve İstanbul'u Sağanak Yağış İçin Uyardı

Meteoroloji İzmir ve İstanbul'u Sağanak Yağış İçin Uyardı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yaptığı son dakika duyurusuna göre; İzmir ve İstanbul'da kuvvetli sağanak yağış bekleniyor! İşte detaylar...

Yerel Haberler 12 Kasım 2023 0
Meteoroloji İzmir ve İstanbul'u Sağanak Yağış İçin Uyardı

Meteorolojinin uyarılarının ardından İstanbul ve İzmir Valiliği'nden de sağanak alarmı geldi. İki kentte yarın sabah saatlerinden itibaren kuvvetli sağanak beklendiği bildirildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün 13 Kasım raporunda; Marmara ve Ege Bölgeleri için sağanak ve fırtına uyarısı yapıldı. İstanbul ve İzmirlilere bir uyardı da Valiliklerden geldi. İstanbul Valiliği yarın sabah saatlerinden itibaren kuvvetli sağanak beklendiğini duyurdu.

90.900+ Sağanak Yağmur Stok Fotoğrafları, Resimler ve Royalty-Free  Görseller - iStock

İstanbul Valiliği'nin, X sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Meteoroloji Genel Müdürlüğünün değerlendirmelerine göre, yapılan son değerlendirmelerde yarın sabah, ilk saatlerden itibaren bölgemizde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, İstanbul, Tekirdağ, Kocaeli, Sakarya ve Yalova’da yerel kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor. Sel, su baskını, yıldırım ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir."

Sağanak Yağmur Haberleri - Son Dakika Sağanak Yağmur Hakkında Güncel Haber  ve Bilgiler

İZMİR'DE DE YAĞIŞ BEKLENİYOR
İzmir Valiliğinden yapılan açıklamada da, şu ifadeler kullanıldı:

Yarın sabah ilk saatlerden itibaren bölgemizde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, İzmir ili genelinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden, oluşması muhtemel olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir."

 

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


;