Meteoroloji İl İl Uyardı: Şiddetli Yağış Geliyor...
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Meteoroloji İl İl Uyardı: Şiddetli Yağış Geliyor...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden çok sayıda il için şiddetli yağış uyarısı geldi.

Haberler 20 Ekim 2022 22:24 0
Meteoroloji İl İl Uyardı: Şiddetli Yağış Geliyor...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden çok sayıda il için şiddetli yağış uyarısı geldi. Özelllikle Artvin ve Rize'de yağışların şiddetli olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden Ağrı, Bingöl, Diyarbakır, Hakkari, Mardin, Ordu, Samsun, Trabzon, Van, Şırnak, Bitlis, Giresun, Kars, Muş, Rize, Siirt, Şanlıurfa, Batman, Iğdır için sarı, Artvin ve Rize içinse turuncu kodlu uyarı yayımladı. 

ÜLKE GENELİNDE SICAKLIKLAR DÜŞÜYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ile Sakarya, Mersin, Hatay, Karaman, Niğde,Sivas, Kayseri, Gaziantep ve Şanlıurfa çevreleri ile Adana’nın kıyı kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak, Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin ve Doğu Anadolu’nun doğusunun yükseklerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların, Doğu Karadeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ile Ordu, Şırnak, Bitlis, Muş, Ağrı, Iğdır ve Şanlıurfa çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde Marmara ile iç kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemiz genelinde 3 ila 5 derece azalacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, doğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda güney ve güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli (40-70 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI; Yağışların, Doğu Karadeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ile Ordu, Şırnak, Bitlis, Muş, Ağrı, Iğdır ve Şanlıurfa çevrelerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek sel, su baskını, heyelan, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI; Rüzgarın, Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda güney ve güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli (40-70 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir..

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç