Meteoroloji il il uyardı: Kuvvetli sağanak ve kar yağışı bekleniyor
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Meteoroloji il il uyardı: Kuvvetli sağanak ve kar yağışı bekleniyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı ve 7 Mart hava durumu tahminlerine yer verildi.

Haberler 7 Mart 2024 0
Meteoroloji il il uyardı: Kuvvetli sağanak ve kar yağışı bekleniyor

Meteoroloji'den sağanak yağış ve kar uyarısı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı ve 7 Mart hava durumu tahminlerine yer verildi. İşte yurt genelinde hava durumu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; yurt genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara(Bilecik hariç), Kıyı Ege, Karadeniz( Düzce ve Bolu hariç ) Doğu Anadolu( Malatya ve Elazığ hariç), Güney Doğu Anadolu'nun doğusu ile Sivas çevreleri, Adana ve Osmaniye'nin güneyi ve Hatay'ın batı kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Ege kıyılarında gök gürültülü sağanak, Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksekleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI

Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunun kar örtüsüne sahip eğimli yamaçlarında çığ tehlikesi bulunduğundan dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç