Meteoroloji Birçok İli Sağanak Yağış ve Fırtına İçin Uyardı!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Meteoroloji Birçok İli Sağanak Yağış ve Fırtına İçin Uyardı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yaptığı açıklamada birçok ili sağanak yağış ve fırtına için uyardı! İşte o şehirler...

Yaşam 25 Haz 2024 0
Meteoroloji Birçok İli Sağanak Yağış ve Fırtına İçin Uyardı!

Meteoroloji'nin değerlendirmelerine göre; Batı Akdeniz’in iç kesimleri, Afyonkarahisar, Trabzon, Rize, Artvin, Hakkari ile Ordu ve Giresun’un iç kesimleri, ayrıca Van ve Ağrı'nın doğusu sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olacak. Marmara ile Ege'nin kıyı kesimlerinde de kuvvetli rüzgar bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, günlük hava durumu tahmin raporunu yayımladı. Buna göre; ülkenin iç ve doğu kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, Afyonkarahisar, Trabzon, Rize, Artvin ve Hakkari çevreleri ile Ordu ve Giresun’un iç kesimleri, Van ve Ağrı'nın doğusu yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI

Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Mevsim normallerinin 5 ila 10 derece üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR

Rüzgarın genellikle kuzeyli, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'nun güneyinde batılı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ile Ege'nin kıyı kesimlerinde yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) esmesi bekleniyor.

5 GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİNİ

25 HAZİRAN 2024 SALI GÜNÜ

1.jpg

26 HAZİRAN 2024 ÇARŞAMBA GÜNÜ

1-001.jpg

27 HAZİRAN 2024 ÇARŞAMBA GÜNÜ

1-002.jpg

28 HAZİRAN 2024 CUMA GÜNÜ

1-003.jpg

29 HAZİRAN 2024 CUMARTESİ GÜNÜ

1-004.jpg

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç