Meteoroloji Açıkladı: Yağmurlu Havalar Geri Geliyor!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Meteoroloji Açıkladı: Yağmurlu Havalar Geri Geliyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son dakika açıklamasına göre, yağmurlu havalar geri geliyor. İşte o iller ve detaylar...

Haberler 21 Haz 2024 0
Meteoroloji Açıkladı: Yağmurlu Havalar Geri Geliyor!

Meteoroloji'den sağanak yağış uyarısı!

Meteoroloji'nin değerlendirmelerine göre; Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Sinop, Artvin ve Ardahan çevreleri, Denizli’nin güney, Muğla’nın iç kesimleri ile Antalya’nın batısının iç kesimlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Marmara'nın güneybatısı ile Kuzey Ege kıyılarında da kuvvetli rüzgar etkili olacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, günlük hava durumu tahmin raporunu yayımladı. Buna göre; ülkenin kuzey ve doğu kesimleri ile zamanla güneybatı kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Sinop, Artvin ve Ardahan çevreleri, Denizli’nin güney, Muğla’nın iç kesimleri ile Antalya’nın batısının iç kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI

Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Mevsim normallerinin 5 ila 10 derece üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın, Marmara'nın güneybatısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat), yüksek kesimlerinde yer yer kısa süreli fırtına (60-80 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

5 GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİNİ

21 HAZİRAN 2024 CUMA GÜNÜ

1-002.jpg

22 HAZİRAN 2024 CUMARTESİ GÜNÜ

1-003.jpg

23 HAZİRAN 2024 PAZAR GÜNÜ

1-004.jpg

24 HAZİRAN 2024 PAZARTESİ GÜNÜ

1-005.jpg

25 HAZİRAN 2024 SALI GÜNÜ

1-006.jpg

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç