Meteoroloji 5 İli Sarı Kodla Uyardı!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Meteoroloji 5 İli Sarı Kodla Uyardı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada 5 şehirde kuvvetli sağanak yağış bekleniyor! İşte haberin detayları...

Haberler 26 Haz 2024 0
Meteoroloji 5 İli Sarı Kodla Uyardı!

Meteoroloji 5 ili sağanak yağış için sarı kodla uyardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), 26 Haziran Çarşamba günününe ilişkin hava tahmini raporunu paylaştı. 5 il için "sarı" kod uyarısında bulunan Meteoroloji; Artvin, Ordu, Trabzon, Giresun ve Rize'nin sağanak yağışların etkisi altına gireceğini bildirdi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; ülke genelinde etkili olan kavurucu sıcaklıklar bugün 5 kente uğramayacak. Yurdun kuzey ve doğu kesimleri ile Akdeniz’in iç kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Sinop, Tokat, Van’ın doğusu ve Hakkari çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği bekleniyor. Yağışların Giresun ve Rize çevreleri ile Artvin kıyılarında çok kuvvetli, Ordu ve Trabzon çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların Giresun ve Rize çevreleri ile Artvin kıyılarında çok kuvvetli, Ordu ve Trabzon çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden sel, su baskını, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın Marmara, Kuzey Ege kıyıları ile Doğu Anadolu’da kuzeyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

3 GÜNLÜK HARİTALI HAVA DURUMU TAHMİNİ

26 HAZİRAN ÇARŞAMBA GÜNÜ

1-copy.jpg

27 HAZİRAN PERŞEMBE GÜNÜ

2-copy.jpg

28 HAZİRAN CUMA GÜNÜ

3-copy.jpg

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç