Meteoroloji 12 Şehri Sarı ve Turuncu Kodla Uyardı!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Meteoroloji 12 Şehri Sarı ve Turuncu Kodla Uyardı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yaptığı son dakika açıklamasında; on iki şehri sarı ve turuncu kodlarla uyardı! İşte o şehirler ve beş günlük hava durumu tahmini...

Haberler 7 Şubat 2024 0
Meteoroloji 12 Şehri Sarı ve Turuncu Kodla Uyardı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 7 Şubat Çarşamba günü hava durumu raporunu yayimladi. 12 ile "sarı" ve "turuncu" kod uyarısında bulunan MGM, Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu için çığ tehlikesi olduğunu bildirdi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; yurdun güney ve doğu kesimleri ile batı kıyılarının parçalı, yer yer çok bulutlu, Kıyı Ege, Batı Akdeniz kıyıları, Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu ile Isparta çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, Artvin, Ardahan ve Bitlis çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ÇIĞ TEHLİKESİNE DİKKAT!
Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde pus ve yer yer sis ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

HAVA NASIL OLACAK?
Ülkemiz genelinde artarak mevsim normalleri üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor. Genellikle batı ve güneybatı, Doğu Karadeniz kıyılarında batı ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun doğusunda kuvvetli ve yer yer fırtına (40-80 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

5 GÜNLÜK HARİTALI HAVA DURUMU TAHMİNİ

7 ŞUBAT ÇARŞAMBA GÜNÜ

1-copy.jpg

8 ŞUBAT PERŞEMBE GÜNÜ

2-copy.jpg

9 ŞUBAT CUMA GÜNÜ

3-copy.jpg

10 ŞUBAT CUMARTESİ GÜNÜ

4-copy.jpg

11 ŞUBAT PAZAR GÜNÜ

5-copy.jpg

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç