Meteoroloji 12 İli Sağanak Yağış İçin Uyardı!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Meteoroloji 12 İli Sağanak Yağış İçin Uyardı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son dakika açıklamasına göre; 12 ilde kuvvetli sağanak yağış bekleniyor! İşte o iller...

Haberler 7 Nisan 2024 0
Meteoroloji 12 İli Sağanak Yağış İçin Uyardı!

9 günlük bayram tatilinin başlamasının ardından havanın nasıl olacağı da merak konusu oldu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) vatandaşları uyardı. Havalar 6 derece birden düşecek.

12 İL İÇİN SARI KODLU UYARI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Hakkari, Mardin, Muş, Siirt, Tunceli, Van, Batman ve Şırnak için sarı kodlu uyarı yayımladı.

Meteoroloji'den İstanbul ve birçok ile sağanak yağış uyarısı - 10.09.2021,  Sputnik Türkiye

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara'nın batısı, Kıyı Ege, Doğu Akdeniz, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, İstanbul, Kocaeli, Yalova, Bursa, Manisa, Kırıkkale, Yozgat, Sivas, Tokat, Giresun ve Rize çevreleri ile Ankara'nın güney kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak, Doğu Anadolu'nun doğusunun yükseklerinin karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Tunceli, Elazığ, Bingöl, Batman, Muş, Bitlis, Siirt, Şırnak, Ağrı ve Hakkari çevreleri ile Diyarbakır'ın kuzeydoğusu, Mardin'in doğusu ve Van'ın güneyinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi, kar erimeleri ve heyelan riski bulunmaktadır.

 

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç