Mesut Yar Datça Belediye Başkanı Aday Adayı Oldu!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Mesut Yar Datça Belediye Başkanı Aday Adayı Oldu!

Ekranların sevilen ismi olan Mesut Yar, Datça'dan belediye başkanı aday adayı olduğunu açıkladı! İşte haberin detayları...

Seçim 6 Ara 2023 13:23 0
Mesut Yar Datça Belediye Başkanı Aday Adayı Oldu!

Gazeteci Mesut Yar televizyon ekranlara veda ederek, Datça Belediye Başkanlığı için CHP'den aday adayı olduğunu ilan etti. Yar, canlı yayında, "Can Baba'nın köyüne gidiyorum. Köy dediğime bakmayın, cennetten bir köşeyi daha iyi olması için Atatürk'ün partisinden adayım" ifadelerini kullandı.

Gazeteci ve spiker Mesut Yar Sözcü TV Sabah Kahvesi programında canlı yayında televizyon ekranlarından ayrıldığını ve Datça Belediye Başkanlığı için CHP'den aday adayı olduğunu açıkladı.

Mesut Yar, Datça'dan CHP aday adayı olmak üzere Sözcü TV'den ayrıldı! -  Gündem Haberleri

Yar, açıklamasında, "Unutulmayacak yada unutturulmayacak memleketin tüm sorunları için. Bunun içerisinde depremsellik, teknoloji, mali yönetimin doğru dürüst kullanılması, halkın parasının doğru yerlere harcanması, temizlenmiş denizlerde insanların yüzebilmesi ve her şeyin bizzat halkın birey olarak karşısına anayasal hakkı olarak kullanılması noktasında 'acaba kendim için istediğim her şeyi Datça için de isteyebilir miyim?' sorusuna 'evet' yanıtını verdiğim gün itibarıyla sizden de affınızı istiyorum. Bir gün bir yerde mutlaka buluşacağız.

Yaz aylarında yer yer bulunuyordum Can Baba'ya verdiğim sözü tutuyorum. Can Baba'nın köyüne gidiyorum. Köy dediğime bakmayın, cennetten bir köşeyi daha iyi olması için Başkumandan Mustafa Kemal Atatürk'ün partisinden adayım" ifadelerini kullandı.

MESUT YAR KİMDİR?
Mesut Yar, 18 Nisan 1967 tarihinde İstanbul’da doğdu. Ünlü sunucu, oyuncu ve televizyon eleştirmeni Mesut Yar baba tarafından aslen Erzurumludur.

Mesut Yar, İstanbul Üniversitesi'nin Protohistorya ve Ön Asya arkeolojisi bölümünden mezun oldu. Aynı üniversitede müzecilik konusunda ihtisas yaptı. 1985 yılında gazetecilik mesleğine stajyer muhabir olarak başlayan Yar, sırasıyla Hürriyet, Sabah, Posta gibi gazetelerde muhabirlik, editörlük ve köşe yazarlığı yaptı.

1994 yılında kurucuları arasında olduğu Kanal E'de By Night başlığıyla bir talk show hazırlayan Yar, bundan sonraki kariyerine televizyon öznesinde devam etti. Show TV, Number One TV, HBB TV, Kanal 6, Star TV, Cine5 ve atv gibi ulusal kanallarda yapımcılık, sunuculuk ve spikerlik görevlerinde bulundu. Sabah-Atv Grubuna bağlı Kanal 1, atv Avrupa ve TürkÇ TV gibi kanallarda genel müdürlük yapan Mesut Yar, mesleğine paralel olarak edebiyatla da ilgilendi.

Mesut Yar belediye başkanlığı için aday adayı olduğunu açıkladı: 'Cennetten  bir köşe' - 06.12.2023, Sputnik Türkiye

Çeşitli hikâye, şiir ve röportaj kitapları yayımlanan Yar'ın hâlen Posta gazetesinde televizyon eleştirmenliği yaptığı Televizyon Hastası başlıklı bir köşesi bulunmaktadır. 2011 yılında CNN TÜRK'te başladığı Burada Laf Çok programı 2016 yılında Kanal D'ye transfer olmuştur. Mesut Yar, güncel olarak Star TV ve NTV'de Mesut Yar ile Bugün başlıklı programı sunmuştu.

Doğuş Yayın Grubu kanallarında uzun dönem çalışmalara imza atan Mesut Yar, Star TV ve NTV ile yollarını ayırdığını duyurmuştu.

Daha önce 2 kez evlenip boşanan ve Batuhan Yar isimli bir çocuğu bulunan Mesut Yar, 3. evliliğini 2012 senesinde Gazeteci Ferda Çekem ile gerçekleştirdi.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç