Mersin Büyükşehir Belediyesi 100 itfaiye eri alımı yapacak: İşte ilan detayları
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Mersin Büyükşehir Belediyesi 100 itfaiye eri alımı yapacak: İşte ilan detayları

Mersin Büyükşehir Belediyesi itfaiye eri alımı yapacak. İşte ilan detayları...

Mersin Büyükşehir Belediyesi 100 itfaiye eri alımı yapacak: İşte ilan detayları

Mersin Büyükşehir Belediyesi itfaiye eri alımı yapacak.

Mersin Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere önlisans mezunu 100 itfaiye eri alımı yapılacak. Resmi Gazete'de yayımlanan ilana baktığımızda en az 60 KPSS şartı aranan ilan için diğer başvuru şartları haberimizde.

Kontenjan Bilgisi Nedir?

Mersin Büyükşehir Belediyesi istihdam edilmek üzere 100 kişilik kadro ile itfaiye eri alımı yapacak. 

Başvuru Şartları Nedir?

1. İlan edilen İtfaiye Eri kadro unvanı için mezun olunan okul itibariyle öğrenim şartlarını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2022 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından alım yapılacak kadroların karşısındaki puan türünden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak,
2. 657 sayılı Kanun’un 48’inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen genel şartların yanı sıra Belediye İtfaiye Yönetmeliği’nin 15/A maddesindeki özel şartlara göre itfaiye eri kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması. (Boy ve kilo tespitleri kurumumuzca yapılacaktır.)
3. Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmaları.
4. Sağlık açısından kapalı mekân, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları.
5. Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak,
6. 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen ve tablonun nitelik kısmında belirtilen en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. 

Başvurular Ne Zaman?

Mersin Büyükşehir Belediyesinin memur alımı başvuruları gerekli belgeler ile 27 Mart ve 31 Mart tarihleri arasında belediyeye şahsen yapılacaktır.

Başvuru Adresi: Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı İtfaiye Dairesi Başkanlığı Ata Eğitim Merkezi – Halkkent Mahallesi Aşık Veysel Bulvarı No: 3 Toroslar/Mersin

Başvurular Başladığında Bildirimle Haberdar Olmak İçin TIKLA TAKİP ET

Finans7.com I Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç