Merkez Bankası KPSS'siz 150 Memur Alımı Başvurusu Başladı (TCMB Uzman Yardımcısı Personel Alımı 2022)

Merkez Bankası KPSS'siz 150 Memur Alımı Başvurusu Başladı (TCMB Uzman Yardımcısı Personel Alımı 2022)

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından bir açıklama yapıldı ve KPSS şartı olmadan 150 memur alınacağına yer verildi. İlan yazımızda.

Kamu 16.6.2022 11:14 2
Merkez Bankası KPSS'siz 150 Memur Alımı Başvurusu Başladı (TCMB Uzman Yardımcısı Personel Alımı 2022)

Merkez Bankası 150 personel alımı başvurusu başladı.

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından yayımlanan duyruuda uzman yardımcısı kadrosunda çalıştırmak üzere 150 memur alımı yapılacağına yer verildi.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (İstanbul) ve Şubeler'de çalıştırmak üzere yapılacak personel alımında kadro sayısı 150 olarak duyuruldu. Kadrolu olarak yapılacak kamu personel alımında başvuru bilgilerine şu şekilde yer verildi:

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Merkez Bankası personel alımına başvuracak adaylarda aranan şartlar şu şekilde:

- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

- Kamu haklarından yasaklı olmamak.

- Türk Ceza Kanunu’nun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süre hüküm giymemek ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

- Alım yapılacak kadronun gerektirdiği görevi devamlı olarak yapmasına engel olmayacak beden ve ruh sağlığına sahip olmak.

- Başka bir kuruluşa zorunlu hizmet yükümlülüğü bulunmamak, böyle bir yükümlülüğü varsa bunu Bankada çalışarak yerine getirmesi hususunda izin almış ya da bundan doğacak borcu ödemeyi kabul etmiş olmak.

- Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasına alınacak kişilerde aranan genel şartları taşımak.

- 01.01.1990 ve daha sonra doğmuş olmak.

- 01.01.2020 tarihinden sonra yapılan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işe alım sınavlarının komisyon mülakatı aşamasında elenmemiş olmak.

- En az dört yıllık eğitim veren Türkiye veya yurt dışındaki denkliği Yükseköğretim Kurulunca tanınmış yükseköğretim kurumlarının aşağıdaki tabloda yer alan lisans veya yüksek lisans programlarında eğitimini tamamlamış veya 30.09.2022 tarihine kadar tamamlayacak olmak. (30.09.2022 tarihine kadar mezun olacak adayların mezun olacaklarını taahhüt eden imzalı dilekçe, transkript (not döküm belgesi) ve güncel öğrenci belgelerini sisteme yüklemeleri gerekmektedir.)

- 01.01.2018 tarihinden sonra yapılan; Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) veya Elektronik Yabancı Dil Sınavından (e-YDS) en az 70 İngilizce puanı veya Test of English as a Foreign Language Internet-Based Test (TOEFL iBT) sınavından en az 84 puan veya Cambridge C1 Advanced sınavından (CAE) B ve üzeri veya Cambridge C2 Proficiency sınavından (CPE) C ve üzeri almış olmak.

- Başvuru tarihleri itibarıyla geçerli bir yabancı dil sınav puanına sahip olmayan adaylar, ilanda belirtilen yabancı dil sınavlarından yeterli puanı aldıklarını gösteren sınav sonuç belgelerini 24.07.2022 tarihi saat 10:00’a kadar isealim@tcmb.gov.tr adresine e-posta ile ibraz etmeleri halinde Genel Yetenek Sınavına katılabileceklerdir. Bu şekilde başvuru yapacak adayların başvuru sisteminde yabancı dil belgesi yerine, 24.07.2022 tarihi saat 10:00’a kadar sınav sonuç belgelerini ibraz edeceklerine dair imzalı dilekçelerini yüklemeleri gerekmektedir.

Mezuniyet şartı şu şekilde:

BAŞVURULAR 4 TEMMUZ'A KADAR

Söz konusu personel alımı ilanına başvurular 4 Temmuz 2022 tarihine kadar alınacak. Başvuru yapmak isteyenlerin insankaynaklari.tcmb.gov.tr adresinden müracaatını yapması gerekmektedir. 

Adım adım başvuru anlatımı için TIKLAYIN

İlan metni için TIKLAYIN

Yorumlar (2)

Seç

Ziyaretçi 12 Gün Önce
Başvuru nasıl Yapıcaz?
Ziyaretçi 13 Gün Önce
Gören de cumhur başka nı alıyo sancak cumhurbaşkanı nında bunlardan haberi yok eminim de neyse 😂