Merkez Bankası faiz kararı ardından Bakan Şimşek'ten ilk açıklama
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Merkez Bankası faiz kararı ardından Bakan Şimşek'ten ilk açıklama

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın piyasa beklentisinin üzerinden faiz artışının ardından Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'ten bir son dakika açıklaması geldi.

Ekonomi 24 Ağu 2023 16:32 0
Merkez Bankası faiz kararı ardından Bakan Şimşek'ten ilk açıklama

Son dakika: Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'ten faiz kararı ardından ilk açıklama.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın piyasa beklentisinin üzerinden faiz artışının ardından Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'ten bir son dakika açıklaması geldi. Sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan Şimşek, ''Kararlıyız! Fiyat istikrarı en büyük önceliğimiz.'' ifadelerini kullandı.

BAKAN ŞİMŞEK: KARARLIYIZ!

Sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda Bakan Şimşek, kararlılık mesajı verdi. Şimşek, "Kararlıyız! Fiyat istikrarı en büyük önceliğimiz." dedi.

3 TOPLANTIDA FAİZ ARTTIRILDI

Hafize Gaye Erkan'ın Merkez Bankası Başkanı olarak görevlendirilmesinin ardından yapılan son 3 toplantı sonunda üst üste faiz artışına gidildi. Haziran ayında 650 baz puanlık artışla faizi yüzde 8,5'ten yüzde 15'e çıkaran Merkez, temmuzda 250 baz puanlık artışla faizi yüzde 17,5'e çıkardı. Bu ayki 750 baz puanlık artışla son üç ayda toplamda 1.650 baz puan artış yapılarak faiz yüzde 25'e çıkarıldı.

Finans7.com I Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç