Meral Akşener'in Kızım Dediği Kişi İYİ Parti'den İstifa Etti!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Meral Akşener'in Kızım Dediği Kişi İYİ Parti'den İstifa Etti!

Meral Akşener'in kızım diyerek nitelendirdiği Sevin Çağlayan, İYİ Parti'den istifa ettiğini açıkladı! İşte haberin detayları...

Siyaset 28 Haz 2024 0
Meral Akşener'in Kızım Dediği Kişi İYİ Parti'den İstifa Etti!

İYİ Parti'de Kurucular Kurulu ve GİK üyeliği görevlerinde bulunan Sevin Çağlayan, "Bir Allah'a ısmarladık da benden" diyerek partisinden istifa ettiğini açıkladı. Çağlayan kararının gerekçesi olarak "Bardağı taşıran son damla" dediği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile eski İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener görüşmesini gösterdi.

İYİ Parti Kurucular Kurulu, Genel İdare Kurulu (GİK) üyeliği, milletvekili ve belediye başkan adayı görevlerinde bulunan Sevin Çağlayan, Ankara Milletvekili Koray Aydın’ın ardından "Bir Allah’a ısmarladık da benden." diyerek partiden istifa ettiğini açıkladı.

'BARDAĞI TAŞIRAN SON DAMLA'

İstifasını sosyal medya hesabından açıklayan Çağlayan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile eski İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener görüşmesinin bardağı taşıran son damla olduğunu söyledi.

Çağlayan, "Bardağı taşıran son damla da İYİ Parti Kurucu Genel Başkanı Sayın Meral Akşener’in Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Saray’da yaptığı, birçok iddiayı içinde barındıran ancak sebebi ve içeriği bir türlü açıklanmayan görüşmesi oldu. Bu görüşmeye mevcut parti yönetimi de net bir tavır koymadı." dedi.

Çağlayan, istifasının nedeninin sadece kurultay ya da basit hatalar olmadığını, uzun bir zamana yayılmış hatalar silsilesi ve erime olduğunu dile getirdi.

AKŞENER 'SEVİN BENİM KIZIMDIR' DEMİŞTİ

14 Şubat 2024’te İYİ Parti Genel Merkezi’nde yapılan tanıtım toplantısında Çağlayan’ın Ankara’nın ilçesi Etimesgut’tan aday gösterilmesini isteyen teşkilat üyelerinin itirazları üzerine toplantıda kavga çıktı. Ardından Akşener, Çağlayan’ın Yenimahalle adayı olduğunu açıkladı.

Çağlayan ağlayarak sarılırken Akşener, "Sevin için bağırdı arkadaşlarımız. Saygı duyarım çünkü Sevin gerçekten çok çalışkan bir kızım benim. Sevin’e ben bir şey söyledim. Dedim ki, ‘Bazı yerlerde zorluğumuz var, şurada aday olur musun?’ O da ‘Meral Abla, baş üstüne’ dedi. Herkesin huzurunda diyorum ki, Sevin benim kızımdır. Şimdi ben bugüne kadar ailemden hiç kimseyi siyasete karıştırmadım ama Sevin’in sonuna kadar arkasında olacağım." dedi.

Çağlayan, açıklamasının tamamında şu ifadeleri kullandı:

"BİR ALLAH’A ISMARLADIK DA BENDEN….

Bir başkaldırı, bir varoluş, hepsinden önemlisi karabasan gibi bu ülkenin üzerine çöken ceberut saray yönetiminden kurtuluş ümidi olarak doğmuştu, davamızın, ilkelerimizin harman olduğu yuvamız; İYİ PARTİ..

Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, milliyetçi ve demokrat vatanseverleri kucaklayan Cesurlar Hareketi İYİ Parti’de Kurucular Kurulu Üyeliği, Genel İdare Kurulu Üyeliği, Milletvekili Adaylığı ve Belediye Başkan Adaylığı görevlerinde gururla bulundum.

Bu meşakkatli süreçte varımızı yoğumuzu döktüğümüz İYİ Parti’nin, ne yazık ki bütün çabalara rağmen; 2023 genel seçim süreci, ardından yapılan kongre, her şeye rağmen yarışa girdiğimiz 2024 yerel seçimleri ve yine akabinde gerçekleşen Kurultayla gerçekleşen yeni yapılanmanın pek çok hata ve telafi edilemez sorunlar barındırdığını üzüntüyle takip ettik.

Bununla beraber Genel ve Yerel seçim süreçlerinde, ardından da yeni yapılanma sırasında ortaya atılan iddialar canımızı yakarken, bunlara cevap vermesi gerekenlerin sessizliği ve gereken tepkileri vermemeleri artık beni de yol ayrımına getirdi.

Bardağı taşıran son damla da İYİ Parti Kurucu Genel Başkanı Sayın Meral Akşener’in Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Saray’da yaptığı, birçok iddiayı içinde barındıran ancak sebebi ve içeriği bir türlü açıklanmayan görüşmesi oldu. Bu görüşmeye mevcut Parti yönetimi de net bir tavır koymadı.

Bu görüşmenin ardından İYİ Parti’nin akillerinin temel düşüncesi olan:

“İYİ Parti, demokrasinin temeli olan yasama, yürütme ve yargı arasındaki kuvvetler ayrılığı ilkesini yerle bir eden tek adam düzenine ve bu düzenin sembolü olan Saray rejimine karşı, tam ve kâmil manada bir demokrasiyi yeniden inşa etmek için asil bir başkaldırı hareketi olarak yola çıkmıştır. Bir gün bir İYİ Partilinin bu ucube sitemde görev alma ihtimalinin tartışılması için kurulmamıştır.” yaklaşımı bundan sonraki siyasi hayatıma ışık tutacak olup BÜYÜK ATATÜRK’ün izinde bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ülkemizin menfaatleri ve yükselmesi için çalışmalarıma devam edeceğim.

Kısacası yol ayrımımın sebebi sadece bir kurultay ya da basit hatalar değildir. Uzun bir zamana yayılmış hatalar silsilesi ve erimedir.

En başından itibaren ülkesi için bir umut inşa etmek amacıyla fedakârca çalışan bütün dava arkadaşlarımı saygı ve hürmetle selamlıyorum. İYİ Parti’de siyaset yapmaya devam eden arkadaşlarımıza başarılar diliyorum.

İYİ Parti'yle olan siyasi birlikteliğimi sona erdirdiğimi ve istifa ettiğimi kamuoyunun bilgisine sunuyorum.
Selam ve saygılarımla."

https://www.finans7.com/

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç