Meral Akşener'den İttifak Açıklaması!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Meral Akşener'den İttifak Açıklaması!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yerel seçimlerdeki ittifak hakkında açıklamalarda bulundu! İşte o açıklamalar ve detaylar...

Seçim 30 Ağu 2023 12:31 0
Meral Akşener'den İttifak Açıklaması!

İYİ Parti sözcüsü Kürşad Zorlu'nun yerel seçimlerde kendi adaylarını çıkaracaklarını belirtmesi üzerine İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den açıklama geldi. Akşener, Zorlu'nun açıklamalarına karşılık, "Tedbiren böyle bir şey söylemeyi uygun görmüştür. Ortak adaylara kapalı değiliz ama bu her halükarda destekleriz anlamına da gelmez" ifadelerini kullandı.

İYİ Parti sözcüsü Kürşad Zorlu'nun Ankara ve İstanbul'da kendi adaylarını çıkaracaklarına yönelik açıklaması üzerine İYİ Parti Lideri Meral Akşener, bunun 'temkinli' bir üslup olduğunu dile getirdi.

Akşener, "Aday isimleri üzerinde anlaşmalar, uzlaşmalar olabilir" dedi.

'HER HALÜKARDA DESTEKLERİZ ANLAMINA GELMEZ'
Konuyla ilgili Gazeteci Fatih Altaylı'ya konuşan Akşener, "Ankara ve İstanbul’da yerel seçimlere kendi adaylarınızla girecekmişsiniz, doğru mu" sorusu üzerine, Kürşad Bey’i (Prof. Kürşad Zorlu) tanırsınız. Bu, onun temkinli üslubudur. Tedbiren böyle bir şey söylemeyi uygun görmüştür. Yerel seçimde ittifak zaten yok. Aday isimleri üzerinde anlaşmalar, uzlaşmalar olabilir. Şu an için de ortada üzerinde konuşulacak, uzlaşılacak isimler olmadığı için Kürşad Bey de bizim kendi adayımızı çıkaracağımızı söylemiştir" dedi.

Prensip olarak uzlaşamadıkları her yerde aday çıkartacaklarını belirten Akşener, "Ortak adaylara kapalı değiliz ama bu her halükarda destekleriz anlamına da gelmez" değerlendirmesinde bulundu.

 

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç