Memur-Sen Hükümetin Teklifiyle İlgili Açıklama Yaptı!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Memur-Sen Hükümetin Teklifiyle İlgili Açıklama Yaptı!

Memur-Sen hükümetin yaptığı zam teklifinin ardından açıklamalarda bulundu! İşte o açıklamalar...

Ekonomi 14 Ağu 2023 16:07 1
Memur-Sen Hükümetin Teklifiyle İlgili Açıklama Yaptı!

Memur-Sen genel Başkanı Ali Yalçın, hükümetin zam teklifi sonrası ilk kez konuştu. Yalçın, "gelen teklifi kabul etmemiz mümkün değil, revize edilmeli" dedi.

Kamu İşveren Heyeti'nin 2024'te ilk 6 ay için yüzde 14, ikinci 6 ay için yüzde 9 zam teklif etti. 2025 zam teklifi ilk 6 ay yüzde 6, ikinci 6 ay yüzde 5. Bakan Işıkhan, "2024 Ocak ayında enflasyon farkı göz önüne alındığında kamu personelimize yüzde 42 artış öngörüldü." dedi.

Hükümetin zam teklifi sonrası açıklamalarda bulunan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Gelen teklifi kabul etmemiz mümkün değil, revize edilmeli" açıklamasında bulundu. 

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, açıklanan teklifin yetersiz kaldığını dile getirdi. 2024 yılı için yapılan zam önerisinin Merkez Bankası enflasyon hedefinin 10 puan altında olmasını yadırgadıklarının altını çizen Yalçın, vakit kaybetmeden yeni teklifin gelmesini beklediklerini söyledi.

Yalçın başta kira yardımı olmak üzere bir dizi önerinin bugünkü teklifte yer almasını beklediklerini dile getirerek, tam müzakere istediklerini ifade etti.

Yalçın hükümetin teklifinin revize edilmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

 

Yorumlar (1)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 10 Ay Önce
sonuç ne olacak hepiniz hükumet adamısınız yine hükümetin dediği olacak siz anca konuşun bay sendikacılar işiniz gücünüz soytarılık gelin 6 ay benim maaşımla 6 ay geçinin bakalım ne olacak ve ne diyeceksiniz sizlerin de tuzu kuru ama bir gerçek var ki Allahın adaleti var hepiniz helak olacaksınız