Memurların Ocak 2023 zamlı maaş bordrosu yayınlandı: İşte E Devlet E Bordro sorgulama ekranı (Neden eksik yattı?)

Memurların Ocak 2023 zamlı maaş bordrosu yayınlandı: İşte E Devlet E Bordro sorgulama ekranı (Neden eksik yattı?)

Memurların Ocak 2023 zamlı maaş bordroları sistem üzerinden açıldı. E devlet kapısı üzerinden açılan bordro sorgulama ekranı, maaş detayları yazımızda.

Çalışma Hayatı 14 Ocak 2023 08:20 1
Memurların Ocak 2023 zamlı maaş bordrosu yayınlandı: İşte E Devlet E Bordro sorgulama ekranı (Neden eksik yattı?)

Son dakika haberi: Memur maaş bordrosu yayınlandı: İşte e bordro sorgulama ekranı.

Memurların Ocak 2023 maaş bordroları yayınlandı. 2023 yılının ilk zamlı maaşını alacak kamu personelleri, hesaplarına ne kadar para yatırılacağını araştırmaya başladı. Borcroda brüt ve net hesaba yatacak maaşların detaylarına yer verilirken bunu e devlet kapısı üzerinden sorgulamak mümkün.

ÖNCE 16, SONRA 25 , EN SON 30 OLDU

3 Ocak'ta açıklanan enflasyon rakamlarına göre memurlara yüzde 16.48'lik bir zam oluştu. Aynı gün öğleden sonra açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yüzde 8.5 civarında bir refah payı eklenmesi ile memur ve emekli maaşının yüzde 25 aracağını söyledi. Ancak bu yeterli olmadı ve kamu personellerinin tepkisini çekti. Tepkiler sonrası AK Parti bir adım daha attı ve bu açıklamadan 1 gün sonra maaş zamları 5  puan daha arttırılacakl yüzde 30'lara ulaştı.

ZAMLI MAAŞLAR EKSİK YATTI: MAAŞ NEDEN EKSİK YATTI?

Zamlı memur maaşları birçok kamu perosneli için eksik yattı. Kamu personelleri daha fazla beklerken zamlı maaşların eksik yatması ise kafaları karıştırdı. Ancak bunun da bir açıklaması var. Yüzde 16.48'lik zam yasal zam. Bu maaşlara uygulandı. Ancak yüzde 30'a kadar olan kısım, yani yüzde 13.52'lik kısım , meclisten geçen yasa ile maaşlara tanımlanacak. Yasa ise dün Resmi Gazete'de yayınlandı. Resmi Gazete'de yayınlanması sonrası çalışmalar hızlıca yapılmaya başlandı. Ancak bazı kurumlarda çalışanlar için yüzde 16.48'lik zamlı maaşlar yattı. Kalan fark ise önümüzdeki günlerde hesaplara yatırılacak.

GELELİM E BORDRO SORGULAMA EKRANINA

E Devlet kapısı üzerinden 15 Ocak 2023 tarihinde alacağınız maaşın ne kadar olacağını görebilirsiniz. Öncelikle turkiye.gov.tr adresine gitmeniz ya da e devlet mobil uygulamasını indirmeniz gerekmektedir. E Devlet kapısına girdikten sonra aşağıda gösterdiğimiz gibi arama kısmına E BORDRO yazın. Çıkan sonuçların ilkine tıklayın.

Hazine ve Maliye Bakanlığı e Bordro Hizmeti kısmına giderek ay seçimi yapabilir ve bordronuzu sorgulayabilir, bu ay hesabınıza ne kadar maaş yatırılacağını öğrenebilirsiniz. Siz hangi kadroda çalışıyorsunuz ve ne kadar maaş aldınız? Aşağıdaki yorum kısmından yazarak diğer memurlarla bilgi alış verişinde bulunabilirsiniz. Kadın erkek memurlar bu sayfada >>> Bilgi Alış Verişi için TIKLA TAKİP ET

Yorumlar (1)

Seç


Ziyaretçi 25 Gün Önce
asgari ucretli vatandas insan degilmi neden birseyler yapilmiyor yeter artik