Memur-emekli maaş zammında son toplantı tarihi belli oldu
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Memur-emekli maaş zammında son toplantı tarihi belli oldu

Son dakika: Kamu Görevlileri Hakem Kurulu'nun 4. toplantısından sonuç çıkmadı. Kurul, perşembe günü son toplantısını yapacak.

Çalışma Hayatı 29 Ağu 2023 22:39 0
Memur-emekli maaş zammında son toplantı tarihi belli oldu

Son dakika: Memur-emekli maaş zammında son toplantı tarihi belli oldu.

Bugün 4.kez bir araya gelen Kamu Görevlileri Hakem Kurulu toplantısından sonuç çıkmadı. Gelen son dakika açıklamasında son toplantının 31 Ağustos'ta yapılacağı ve karara bağlanacağı bildirildi.

7. Dönem Kamu Toplu Sözleşmesi görüşmelerinde Kamu İşveren Heyeti ile zam konusunda anlaşma sağlanamaması üzerine, yetkili konfederasyon Memur-Sen'in başvurusuyla 26 Ağustos'ta çalışmalarına başlayan kurul 4'üncü kez bir araya geldi. 8 saat süren toplantının ardından kurulun 31 Ağustos'ta tekrar toplanacağı bildirildi. Kurulun verdiği karar kesin olacak ve itiraz edilemeyecek.

KAMU İŞVEREN HEYETİ'NİN TEKLİFİ

Kamu İşveren Heyeti, 14 Ağustos'taki ilk teklifinde 2024'ün ilk altı ayında yüzde 14, ikinci altı ayında yüzde 9, 2025'in ilk altı ayında yüzde 6 ve ikinci altı ayında yüzde 5 zam teklif etmiş, 17 Ağustos'ta ise teklifini 2024'ün ilk altı ayında yüzde 15, ikinci altı ayında yüzde 10, 2025'in ilk altı ayında yüzde 6 ve ikinci altı ayında yüzde 5 şeklinde revize etmişti.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç