Memur ve emekli zammında köklü değişiklik: Hedef enflasyona göre zam ne demek?

Memur ve emekli zammında köklü değişiklik: Hedef enflasyona göre zam ne demek?

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek yaptığı son dakika açıklamasında memur maaş zammının yüksek olacağını söyledi. İşte maaş zammı açıklaması ve son bilgiler.

Çalışma Hayatı 7 Eylül 2023 15:42 4
Memur ve emekli zammında köklü değişiklik: Hedef enflasyona göre zam ne demek?

memur maaş zammı, enflasyonun çok üzerinde olacak.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek yaptığı son dakika açıklamasında memur maaş zammına değindi ve enflasyonun üzerinde bir maaş zammı beklendiğini söyledi.

Yatırımcılarla diyaloğun güçlü olduğunu söyleyen Şimşek, "Yatırımcı toplantılarını Japonya'dan başlatıyoruz. Programın dış kaynak ayağının çok güçlü olacağına inanıyorum; Birleşik Arap Emirlikleri'nde sonuç yakın. G20, Almanya, New York, Londra, Asya ve Ortadoğu'da yıl sonuna kadar görüşülmedik yatırımcı bırakmayacağız. İç talebin yeniden dengelenmesi ihtiyacı çok net. İç talep yavaşlayacak, yatırımlara ihracata çok güçlü destek vereceğiz" dedi.

HEDEF ENFLASYONA GÖRE MAAŞ ZAMMI OLACAK

Bakan Şimşek açıklamasının devamında memur ile emekli maaş zamlarının artık hedef enflasyona göre yapılacağını söyledi.

Peki bu ne demek? Bu oldukça basit. Artık hükümetin yayınladığı ğepframda belirtilen hedef enflasyonlara göre maaş zamları belirlenecek.

MEMURLARA YÜKSEK ZAM GELİYOR

Kamu personellerine gelecek sene yüksek oranda bir maaş zammı yapılacağını söyleyen Bakan Şimşek, "Gelecek sene, memur maaş artışları enflasyonun muhtemelen neredeyse bu seneki enflasyon farkını dikkate alırsanız çok çok üzerinde olacak"

finans7.com

Yorumlar (4)

Seç


Ziyaretçi 18 Gün Önce
verin memurlara emekliye gelince para yok memura var
Ziyaretçi 18 Gün Önce
yedikçe yediler hazine tam tıkır kuru bakıra döndü Adnan Menderes ABD diyor yeni savaştan çıktınız yol yapmak için size grayder kepçe kamyon satalım paraniz varsa Adnan Menderes diyor ki hazinemiz (devlet sırrıdır ) başına kadar altın dolu paramız var ABD ağız arıyor Adnan Menderes cvp veriyor şuan sokaktaki çocuk haxinede iğne olmadığını biliyor babası çikolata alamıyor çünkü
Ziyaretçi 18 Gün Önce
Bunlara kaydıysak eyvah eyvah
Ziyaretçi 18 Gün Önce
aylık enflasyonu maaşa direk eklesinler ne 6 ay hazineyi doldurup bosaltiyorlar 6 ay kemer sıkıyor emeklisi memuru asgari ücretli bunlar hazine dolunca yiyor sonra yine enflasyon her ay enflasyon zammı uygulansın ne gozlerindeki ışıltı artar nede enflasyon olur herşey rutin olarak işler