Memur ve emekli zamları kabinede: İşte Erdoğan'ın açıklama saati
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Memur ve emekli zamları kabinede: İşte Erdoğan'ın açıklama saati

Kabine toplantısına saatler kaldı. Düzenlenecek toplantıda memur ve emekli maaş zamları ele alınacak. İşte kabine sonrası açıklama saati.

Çalışma Hayatı 7 Ağu 2023 08:46 0
Memur ve emekli zamları kabinede: İşte Erdoğan'ın açıklama saati

Kabine toplantısı bugün yapılacak: İşte açıklama saati.

Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısı bugün yapılacak. Düzenlenecek kabine toplantısında önemli konular ele alınacak. Ele alınacak önemli konuların başında memur ve emekli maaş zamları var.

Kamu personelleri ile emeklilerinin 2024 ve 2025 yıllarında alacakları maaş zamları için geri sayımda sona gelindi. 1 Ağustos 2023 tarihinde toplu sözleşme görüşmeleri başladı. Başlayan toplu sözleşme görüşmelerinde şimdi memur kesiminin, sendikaların teklifleri komisyonda ele alınıyor.

Komisyonlarca görüşülecek tekliflerin ardından 15 Ağustos tarihinde devlet, kjendi teklifini sunacak ve daha sonra pazarlıklar kızışacak. bir hafta sürecek toplantılardan sonra orta yolun bulunması ve maaş zammının belirlenmesi bekleniyor.

KABİNE ÖNEMLİ

Maaş zammında bugün yapılacak kabine toplantısı önemli. Memur kesimi teklifini sundu. Çalışma Bakanı Işıkhan'ın bugün düzenlenecek kabinede zamlar konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunum yapması bekleniyor.

AÇIKLAMA GELECEK

Kabine toplantısından sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan kameralar karşısına geçerek açıklama yapacak. Kabine toplantısının saat 15.30'da başlaması bekleniyor. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında, Beştepe'de bulunan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenecek toplantının 3-4 saat sürmesi bekleniyor. Toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın saat 19.30 civarında kameralar karşısına geçerek açıklama yapması bekleniyor. Açıklamadan haberdar olmak için Finans7.com mobil uygulamasını aşağıdaki linklerden ücretsiz indirin:
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç