Memur, sekreter, hizmetli: SEDDK personel alımı başvurusu sürüyor 2024
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Memur, sekreter, hizmetli: SEDDK personel alımı başvurusu sürüyor 2024

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu memur alımı başvurusu sürüyor. İşte kadrolar ve başvuru bilgisi.

Memur, sekreter, hizmetli: SEDDK personel alımı başvurusu sürüyor 2024

SEDDK personel alımı başvurusu sürüyor.

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu personel alım ilanına başvurular sürüyor. Yayımlanan ve başvurusu başlayan ilana baktığımızda alımların memur, sekreter ve hizmetli kadrolarına yapılacağı görülüyor. Bizde bu yazımzıda söz konusu personel alım ilanının başvuru detaylarına yer verdik. İşte alım yapılacak kadrolar ve başvuru bilgisi.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak.

1) Türk Vatandaşı olmak,
2) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
3) Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
4) Askerlik durumu itibarıyla; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
5) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,

ÖZEL ŞARTLAR

ÖSYM tarafından (B) grubu kadrolar için 2022 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavına (KPSS) katılmış olup giriş sınavına başvuracak adaylarda, tabloda belirtilen şartları taşımak.

BAŞVURU

İlana başvrular 01 Mart 2024 Cuma günü saat 09:00`da başlayıp 15 Mart 2024 Cuma günü saat 23:59’da sona erecektir. Başvuru yapacak adaylar başvurularını  (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden giriş yaparak yapabilecek.

Finans7.com I Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç