Mehmet Şimşek: Maaş zammı çözüm değil, önce enflasyonu düşürmeliyiz
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Mehmet Şimşek: Maaş zammı çözüm değil, önce enflasyonu düşürmeliyiz

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek yaptığı son dakika açıklamasında seçim sonuçlarını değerlendirdi ve maaş zammının çözüm olmadığını söyledi.

Ekonomi 4 Nisan 2024 4
Mehmet Şimşek: Maaş zammı çözüm değil, önce enflasyonu düşürmeliyiz

MYK'da geçen maaş zammı görüşmesi.

Yerel seçimlerden sonra AK Parti MYK toplantısı yapıldı. Yapılan toplantıdan ilk bilgiler geldi. Gelen bilgilerde MYK'da neler görüşüldüğü ortaya çıktı.

Yapılan toplantıda Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan'ın “Kibir abideleri partiden temizlenecek. Hatası olan hatasının bedelini ödeyecek. Kimsenin gözünün yaşına bakılmayacak” şeklinde ağır bir giriş konuşması yaptığı öğrenildi.

31 Mart yerel seçim sonuçlarında yaşanan oy kayıplarının nedenlerinin masaya yatırıldığı toplantıda önce vatandaşların neden sandığa gitmediği, gidenlerin de neden tercihlerini değiştirdiğine bakılacağı bildirildi.

Toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ağır bir giriş konuşması yaptığı ve kimsenin gözünün yaşına bakılmayacağına yer verildi.

Erdoğan yaptığı açıklamada, “Çalışacağız, analiz edeceğiz, nerede ne yanlışımız var; ben dâhil dönüp önce kendimize bakacağız” ifadelerine yer verildi.

MAAŞ ZAMMI ÇÖZÜM DEĞİL, ÖNCE ENFLASYON DÜŞMELİ!

Seçim sornası en çok tartışılan konu düşük maaşlar oldu. Toplantıda seçimden bir hafta önceki tablo ile seçim tablosu arasında dağlar kadar fark olduğu, son 1 haftada olanların olduğuna yer verildi.

Toplantıda Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek de söz aldı. Bakan Şimşek açıklamasında zammın çözüm olmadığını söyleyerek, “Ankara memur şehri. Memur’a zammı verdik, başkentte problemi çözdü mü? Hayır… Emeklinin gelirini üç kat artırdık yine çözmedi. Yeni zaferler için önce enflasyonu düşürmeliyiz. Birkaç ay sonra enflasyon yüzde 40’a düşecek. 1,5 yılda sakinleyecek” dedi.

Yorumlar (4)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 15 Gün Önce
emekliyi bu kadar ezmeseydin duasıda enfeksiyon u düşürürdü
Ziyaretçi 15 Gün Önce
simdimi geldi aklınıza enflasyon sadece üretimle düşer bunlar bişeyi beceremez hele bu mehmet şimşek tam bir beceriksiz .
Ziyaretçi 15 Gün Önce
Keske bu dediginizi bakan ve millet maaslari olmak uzere yapila gereksiz harcamalarda dusunup yapsaniz su zamanda 10 bintl maaş la nasil gecinsin emekli yazik bogazinizdan nasil geciyo yedikleriniz su mubarek Ramazan ayive kadir gecesinde bi dusunun yazik
Ziyaretçi 15 Gün Önce
katılıyorum 🤝🏻