Mehmet Şimşek Açıkladı: Enflasyon Haziran Ayında Düşecek!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Mehmet Şimşek Açıkladı: Enflasyon Haziran Ayında Düşecek!

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, yaptığı açıklamada enflasyonun Haziran ayında düşeceğini açıkladı! İşte haberin detayları...

Ekonomi 7 Şubat 2024 1
Mehmet Şimşek Açıkladı: Enflasyon Haziran Ayında Düşecek!

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası'nda iş insanları ile bir araya geldi. İzlenen doğru politikalar ile ekonomik açıdan daha yukarıya çıkılacağının altını çizen Şimşek, "Ana hedefimiz fiyat istikrarıdır. Fiyat istikrarının olmadığı bir yerde öngörülebilirlikten ve makro finansal istikrardan bahsedilemez." dedi. Konuşmasında enflasyonla mücadelenin de altını çizen Şimşek, Haziran ayı itibarıyla enflasyonda düşüş olacağını ifade etti.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası'nda düzenlenen toplantıda, Türkiye ekonomisinin geleceğine dair önemli açıklamalarda bulundu. Manisa iş dünyasının önde gelen temsilcileriyle bir araya gelen Bakan Şimşek, izlenen mali politikalar ve ekonomik gelişmeler hakkında bilgi verdi. Toplantı, 6 Şubat depreminde hayatını kaybeden vatandaşlar anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı.

ENFLASYONLA MÜCADELE
Bakan Şimşek, konuşmasında Türkiye ekonomisinin mevcut durumu ve önümüzdeki dönemde uygulanacak ekonomik politikalar hakkında değerlendirmelerde bulundu. Özellikle enflasyonla mücadelenin altını çizen Şimşek, "Haziran ayıyla birlikte enflasyonda düşüş yaşayacağız" dedi ve ekledi: "Ana hedefimiz fiyat istikrarıdır. Fiyat istikrarının olmadığı bir yerde öngörülebilirlikten ve makro finansal istikrardan bahsedilemez."

'FİYAT İSTİKRARINI SAĞLAYAMAZSAK REKABETÇİ OLAMAYIZ'
Bakan Şimşek, toplantıda ayrıca, Türkiye'nin ekonomik kazanımlarını ve kısa vadede ekonominin dış dünyada aldığı yolu anlattı. İzlenen politikaların ekonomik açıdan ülkeyi daha yukarıya taşıyacağını belirterek, fiyat istikrarının sağlanmasının önemine dikkat çekti. Bakan, "Fiyat istikrarını sağlayamazsak, nitelikli, sürdürülebilir ve rekabetçi bir sanayiden bahsedemeyiz" ifadelerini kullanarak, fiyat istikrarının kalıcı ve sürdürülebilir yüksek büyümenin ön şartı olduğunu vurguladı.

Toplantının sonunda Bakan Şimşek, iş dünyasından gelen talep ve sorunları dinleyerek, ekonominin ve iş dünyasının karşılaştığı zorluklara çözüm bulma konusundaki kararlılığını ifade etti.

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yılmaz da, Türkiye'nin ve Manisa'nın ekonomideki yerine dair bilgiler vererek, Manisa'nın ülke ekonomisine önemli katkılar sunduğunu vurguladı. Yılmaz, Türkiye'nin dünya ekonomisindeki konumuna değinerek, ülkenin ve Manisa'nın potansiyelinden bahsetti.

 

Yorumlar (1)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 15 Gün Önce
çünkü işçi ve memuraczam yapılacağı Zaman ne hikmetse enflasyon düşüyor