Mehmet Şef'in Sol Elinin Parmaklarına Ne Oldu?
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Mehmet Şef'in Sol Elinin Parmaklarına Ne Oldu?

Sol elinin parmaklarını bir kaza sonucu kaybeden Mehmet Şef, gerçek hikayeyi anlattı! İşte haberin detayları...

Finans Magazin 28 Haz 2024 0
Mehmet Şef'in Sol Elinin Parmaklarına Ne Oldu?

Mehmet Şef, sol eline ne olduğunu açıkladı.

MasterChef Türkiye'de yeni sezonun ana kadrosunu belirlemek için hazırlıklar devam ediyor. Her gün birçok yarışmacı ana kadrodaki yerini alabilmek için mücadele ediyor.

MasterChef Türkiye’nin yeni bölümünün tanıtımı yayınlandı. Tanıtımda yer alan sahnelere göre, Jüri üyesi Mehmet Yalçınkaya yeni bölümde, sol eline ne olduğunu ilk kez açıklıyor.

Şeflerin karşısına çıkan bir yarışmacı, bir uzvunu traktör pervanesine kaptırdığını, bu yüzden lanetlenmiş gibi hissettiğini ve hep saklandığını söyledi.

Bunun üzerine Şef Mehmet Yalçınkaya “Niye ağlıyorsun?” diye sorunca yarışmacı şöyle yanıt verdi:

"Konusu açılınca hep gözlerim doluyor istem dışı. Hep saklandım bu yüzden. Artık saklanmak istemiyorum, hep özgür olmak istiyorum. Ben lanetlenmişim de sadece benim başıma gelecekmiş gibi düşünmek istemiyorum artık."

Şef Mehmet Yalçınkaya da bunun üzerine çocukken yaşadığı kazayı anlattı. Sol elinin parmaklarını kıyma makinesine kaptırdığı öne sürülen Yalçınkaya, "Bu bir lanet değil, bu bir kaza. Ben bugüne kadar bu konuya hiç değinmedim. Benim etkilendiğim bir şey söyleyeyim. Benim mesela iki tane çocuğumun dövmesi benim elim. Benzer hikayelerimiz var aslında. Ben de iki arkadaşımla oynarken…” diye konuştu.

Sözlerine Türkiye’de gerçeğin bilinmediğini, herkesin kıyma makinesi olarak söylediğini belirten Mehmet Yalçınkaya, bu durumun gerçek olmadığını söyledi. Küçük yaşlarda sokakta 2 arkadaşlarıyla oyun oynarken yaşadığı kaza sonrasında el parmaklarını kaybettiğini belirten Mehmet Yalçınkaya, açıklamalarıyla herkesi duygulandırdı. Sol elinin üç parmağını kaybeden Mehmet Şef, açıklamalarıyla yarışmacıya destek oldu.

Şef Mehmet Yalçınkaya eline ne olduğuyla ilgili şunları söyledi:

“11 yaşından itibaren bulaşıkhanede başladım. Hiç kimse aşçı olamaz dedi. Bıçağı tutamaz. Tabağı tutamaz dedi. Böyle acımasızlıklar var. Sen hırslanıyorsun ve daha çok yapmaya çalışıyorsun. Bu çocuktan aşçı olmaz dendi."

"Bu bana her zaman için hırs ve bir tutunma verdi. Mutfağa geçtim. Mutfakta da herkesten daha fazla çalışarak bu işte ilerleme zorunluluğum vardı. Çok seviyordum. İlerledim. Türkiye’nin en büyük tesislerinde şeflik yaptım. Uluslararası düzeyde birçok yarışmaya katıldım. Şu anda da mesleğimde iyi bir yerdeyim. Devam ediyorum."

"Çocuklarımın dövmeleri benim elim. Senin bu halini sevenler de olacaktır. Dövmeyi yaptırmışlar. Etkilenir miyim diye 1 sene sonra gösterdiler. Somer ve Danilo eti her zaman birisi keser. Bana çaktırmazlar. Türkiye’nin en büyük TV kanallarından birisi benim elimin böyle olduğunu bilerek buraya jüri yaptı. Bu iki arkadaşım elimle ilgili hiçbir şey konuşmadı. Sormadılar. Bence her şeyi bırakıyorsun hayata sarılmaya devam ediyorsun.“ 

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç