Mehmet Levent Bozat: 'Yitirilen canlar helallikle geri gelmez'

Mehmet Levent Bozat: 'Yitirilen canlar helallikle geri gelmez'

CHP Adıyaman milletvekili aday adayı Mehmet Levent Bozat yaptığı son dakika açıklamasında helallik tepkisi gösterdi.

Yerel Haberler 1 Mart 2023 19:09 0
Mehmet Levent Bozat: 'Yitirilen canlar helallikle geri gelmez'

Mehmet Levent Bozat'tan helallik isteyen Cumhurbaşkanı ERdoğan'a tepki.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman milletvekili aday adayı Mehmet Levent Bozat, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Adıyamanlılardan helallik istemesine ilişkin değerlendirmede bulundu.

6 Şubat'ta meydana gelen depremlerin hemen ardından iktidarın afet sürecine ilişkin aldığı kararlar eleştirilirken Cumhurbaşkanı Erdoğan itiraf niteliğinde açıklamada bulunarak "Adıyaman'da istediğimiz gibi çalışamadık. Haklarımızı helal edin" söyleminde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu söylemlerine tepkiler peş peşe gelirken bir diğer tepki de vekil adayı Bozat'tan geldi. Bozat yitirilen canların helallikle geri gelmeyeceğini ifade ederek:" Bizler depremin ilk gününden itibaren iktidar yeterince çalışmıyor, birçok yerde eksiklikler var. Çadır yok, enkaz altında kalan var, insanlar hala çıkarılmayı bekliyor derken iktidardaki bazı kişiler her şey çok güzel imajı vererek halkı kandırmak istedi. Fakat görünenler ve yaşananlar ortadaydı. Erdoğan'da geçtiğimiz gün yaptığı bir konuşmada Adıyaman için geç kalındığını söyledi, helallik istedi. Sadece Adıyaman değil 11 ile geç kaldınız. İnsanlar 12 gün boyunca enkaz altında kurtarılmayı bekledi. Bu bir mucize değildir. Bu bir acizliktir. Yitirilen canlar helallikle geri gelmez. İnsanların manevi duygularıyla oynamak yerine işinizi ehliyle yapsaydınız bugün bunlar yaşanmazdı."dedi.

ERDOĞAN HELALLİK İSTEMİŞTİ

Önceki gün Adıyaman'da bir açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Adıyaman'da depremin ardından ilk birkaç gün istediğimiz çalışmaları yapamadık. Bu yüzden sizden helallik istiyorum" demişti.

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)

Seç