MEB Okullara , Bu Kadrolarda İşçi Alımı Yapacak 2022

MEB Okullara , Bu Kadrolarda İşçi Alımı Yapacak 2022

Milli Eğitim Bakanlığı Okullara personel alımı için geri sayım başladı. İşte alım yapılacak kadrolar.

İŞKUR İlanları 16 Tem 2022 09:28 164
MEB Okullara , Bu Kadrolarda İşçi Alımı Yapacak 2022

MEB okullara , bu kadrolara işçi alımı yapacak.

Milli Eğitim Bakanlığı 2022-2023 eğitim öğretim yılında okullara temizlik personeli ve güvenlik görevlisi alımı yapacak. 81 ilde bulunan okullara yapılacak personel alımı için geri sayımda son günlere girilirken bize de bu konuda çok sayıda mesaj geliyor. Adaylar, alımların hangi kadrolara yapılacağını araştırmaya başladı. Biz de bu yazımızda personel alımı yapılacak kadrolara ve başvuru bilgilerine yer verdik.

DAHA ÖNCE TYP KAPSAMINDA ALIM YAPILIYORDU

Milli Eğitim Bakanlığı, her sene toplum yararına çalışma programı kapsamında okullara on binlerce personel alımı yapıyordu. Ancak bu sene yönetmelik değiştiği ve okullara alımların sözleşmeli olarak 12 aylık yapılmasının gündemde olduğu bildirildi. 

HANGİ KADROLARA ALIM YAPILACAK

Milli Eğitim Bakanlığı'nın okullara İŞKUR aracılığıyla güvenlik görevlisi, temizlik personeli ve çevre düzenleme personeli alımı yapılacağı öğrenildi. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yaptığı açıklamada 2022 - 2023 eğitim öğretim yılının 12 Eylül 2022 tarihinde başlayacağını söyledi. Bu tarihe baktığımızda personel alımlarının Eylül ayının ilk haftasına kadar tamamlanması bekleniyor. Bu nedenle ilanın Ağustos ayının ortalarında yayımlanması ve başvuruların alınması bekleniyor. Peki siz hangi şehre, hangi kadroya alım bekliyorsunuz? Aşağıdaki yorum kısmından yazarak diğer adaylarla bilgi alış verişinde bulunabilirsiniz. 

KADIN ERKEK ADAYLARLA BİLGİ ALIŞ VERİŞİ İÇİN TIKLA TAKİP ET

İlan geldiğinde finans7.com olarak takipçilerimize hemen haber vereceğiz. Bildirimle haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Huawei için >>> TIKLAYIN

Yorumlar (164)

Seç


Ziyaretçi 4 Gün Önce
Gümüşhane merkezde ikamet ediyorum işe ihtiyacım var 😔
Ziyaretçi 5 Gün Önce
Îşe ihtiyacım var.
Ziyaretçi 7 Gün Önce
Temizlik elemanı izmir gaziemir sarnıç
Ziyaretçi 9 Gün Önce
Temizlik görevlisi olarak Kahramanmaraş
Ziyaretçi 10 Gün Önce
Ben 4 ay calisdim 5ay calisma hakkim var tekrar cikarmi acaba