MEB Mahmut Özer'den son dakika açıklaması: Öğretmen ataması yapılacak
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

MEB Mahmut Özer'den son dakika açıklaması: Öğretmen ataması yapılacak

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yaptığı son dakika açıklamasında öğretmen atamasına değindi.

Eğitim 13 Şubat 2023 15:04 0
MEB Mahmut Özer'den son dakika açıklaması: Öğretmen ataması yapılacak

Mahmut Özer'den öğretmen atama açıklaması.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yaptığı son dakiak açıklamasında deprem bölgesinde son durumu aktardı. Bakan Özer açıklamasında 71 ilde okulların 20 Şubat tarihinde açılacağını söyledi. Depremden etkilenen illerde okulların 24 tanesinin yıkıldığını ve 83 tanesinin ise ağır hasarlı olduğunu söyledi.

Bu ay sonuna kadar tüm hasarlı okullarda çalışmalarını tamamlamayı hedeflediklerini söyleyen Bakan Özer, okulların açılması ile ilgili, "Deprem bölgesinde 1 Mart'ta eğitim başlayacak demedik. 1 Mart'a kadar bu 10 ilde eğitim öğretime ara veriyoruz. Duruma bakılacak. 1 Mart tarihini öteleyebiliriz de" ifadelerini kullandı. 

Bakan Özer sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Şu anda bizim hasarımız diğer binalara göre çok az. 20 bin 868 binamızın 24'ü yıkıldı. Tüm okulların hasar tespit raporunu almadan eğitim öğretimi başlatmayacağız. Bu hafta içinde tüm okulların hasar tespitini yapacağız. 10 ildeki öğrencilerde ikinci dönem devam zorunluluğu aramıyoruz. Bunu daha önce açıklamıştık.

O öğretmenlerimizin hepsini idari izinli sayıyoruz. Aynı zamanda psiko-sosyal destekle ilgili de destekleri veriyoruz.

Dikkat edersiniz sınav tarihini açıklamadık. Sınavların tarihi koşullara göre şekillenecek. Sadece LGS ve YKS sınavlarında ikinci dönemi kapsam dışına aldık. LGS sınavının tarihini inşallah ileri tarihte açıklayacağız.

Mümkün olduğu kadar çocuklarımızın bu travmayı atlatabilmeleri için koşullar oluşturuyoruz.

Depremin ilk gününden itibaren bizden talimat almadan bölgede çalışan öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Soba üreten meslek liselerinin fedakar cefakar öğretmenlerimize, arama kurtarmaya destek veren tüm öğretmenlerimize şükranlarımızı sunuyorum"

ÖĞRETMEN ATAMA AÇIKLAMASI

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer açıklamasının devamında öğretmen ataması konusuna da değindi ve "İhtiyaç olması durumunda yeni öğretmenler de atayacağız. Eğitim ve öğretimle ilgili neye ihtiyaç varsa atama yoluyla görevlendirme yoluyla çözeceğiz" dedi.

Atama duyurusu gelince haberdar olmak için TIKLA İNDİR

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç