MEB, EGM, Belediye ve OGM'ye KPSS'siz personel alımı yapılacak: Başvuru başladı 2024
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

MEB, EGM, Belediye ve OGM'ye KPSS'siz personel alımı yapılacak: Başvuru başladı 2024

Milli Eğitim Bakanlığı, OGM, belediye ve Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesine KPSS puan şartı aranmadan işçi alımı yapılacağı açıklandı. İlan başvuru bilgileri yazımızda.

İş İlanları 30 Nisan 2024 1
MEB, EGM, Belediye ve OGM'ye KPSS'siz personel alımı yapılacak: Başvuru başladı 2024

MEB, EGM, Belediye ve OGM'ye KPSS'siz personel alımı yapılacak.

Türkiye İş Kurumu resmi internet adresi üzerinden bir son dakika açıklaması yapıldı ve kamu işçi alım ilanlarına yer verildi. Kamu ilanları kısmından yayımlanan ilanlara baktığımızda Milli Eğitim Bakanlığına, Orman Genel Müdürlüğü'ne, İçişleri Bakanlığı'na ve Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesine KPSS şartı aranmadan işçi ve personel alımı yapılacağı görüldü. Bizde bu yazımızda söz konusu personel alım ilanlarının başvuru detaylarına yer verdik.

KİMLER İLANA BAŞVURU YAPABİLİR?

İlana başvuru yapacak adaylarda aranan şartlar şu şekilde açıklandı:

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

2. Son başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını tamamlamış ve 36 yaşından gün almamış olmak.

3.  Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, Devletin sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

4. Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, mensubiyeti veya iltisaki yahut bunlarla irtibatı bulunmamak.

5. Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış, bu örgütlere yardım etmemiş, kamu imkân ve kaynaklarını bu örgütleri desteklemeye yönelik kullanmamış ya da kullandırmamış, bu örgütlerin propagandasını yapmamış olmak.

6. Kamusal haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.

7. Askerlikle ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak).

8. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak.

9. Başvurunun son tarihi itibarıyla iş gücü taleplerinde belirtilen bölümlerden mezun olmak veya son başvuru tarihi itibarıyla ilanda belirtilen mesleki yeterlilik belgesi/ustalık belgesine sahip olmak ve belirtilen diğer özel şartları sağlamak (Mesleki yeterlilik belgesi veya ustalık belgesine hak kazanmasına rağmen, son başvuru tarihi itibarıyla belgesi düzenlenmemiş olanlar da başvuru yapabileceklerdir. Ancak, belge kontrollerinde adayların bu durumu ispatlayıcı belge ibraz etmeleri gerekmektedir).

10. Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları ilana Millî Savunma Bakanlığınca davet edildikleri halde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkacaktır.

11. Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

KADROLAR

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanlığı, Orman Genel Müdürlüğü, Ula Öğretmenevi Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü, Baltalimanı Polisevi Şube Müdürlüğü, Kastamonu Sulama Birliği Başkanlığı,  Lüleburgaz Belediye Başkanlığı, Darende Gökpınar Sulama Birliği Başkanlığı bünyesine yapılan alımlarda kadrolar şu şekilde verildi:

İlgili Haber: 31 Belediye personel alım ilanı için TIKLAYIN

BAŞVURU İNTERNETTEN BAŞLADI

Söz konusu personel alımına başvurular internet üzerinden alınmaya başladı. Başvuru yapmak isteyenlerin aşağıdaki linke gitmesi gerekmektedir.

Linke tıklayın. Daha sonra açılan sayfada iş arayan kısmından giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan ekranda iş ilanları kısmına tıklayarak iş arama sayfasına gidin. İş arama sayfasına gittikten sonra ise İŞYERİ TÜRÜ kısmında KAMU seçeneğini işaretleyin. Son olarak ARA butonuna tıklayın. Kamu ilanları aşağıda sıralanacaktır. Kadın erkek ilana başvuru yapacaklarla bilgi alış verişi için TIKLA TAKİP ET

Finans7.com I Ankara

Yorumlar (1)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 26 Gün Önce
yazılar okunmuyor