MEB duyurdu: 2023 iOKBS bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

MEB duyurdu: 2023 iOKBS bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? iOKBS sınavı sonrası burs başlangıcı ne zaman? Burs miktarı kaç TL? İşte MEB'den gelen duyuru.

Sınav 3 Eylül 2023 12:43 0
MEB duyurdu: 2023 iOKBS bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

Bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

2023 yılı bursluluk sınavı az önce sona erdi ve öğrenciler sınavdan çıktı. Sınavdan çıkan ve netlerine bakan öğrenciler, şimdi de sonuçların ne zaman açıklanacağını araştırmaya başladı. Konu ile ilgili MEB'den duyuru geldi ve bursluluk sınav sonuçları ile ilgili bilgi verildi.

MEB DUYURUSU

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada 2023 yılı bursluluk sınavı sonuçları ile ilgili şu ifadelere yer verildi: "Sınav sonuçları 22 Eylül 2023 tarihinden itibaren http://www.meb.gov.tr internet adresinden ilan edilecektir"

Sınav sonuçları açıklandığında bildirimle haberdar olmak istiyorsanız aşağıdaki linklerden Finans7.com mobil uygulamamızı ücretsiz indirin
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

BURSUN ÖDENMESİ VE İLK BURS BAŞLANGICI

Bursların başlangıcı ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Öğrenci bursları, Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Resmî Okullarda Yatılılık, Bursluluk, Sosyal Yardımlar ve Okul Pansiyonları Yönetmeliği hükümleri gereği, bursluluk sınavı kazanılarak okula kayıt yaptırılan tarihi izleyen Ekim ayı başından itibaren ödenir"

BURS NE KADAR? BURSLULUĞU KAZANAN ÖĞRENCİLERE NE KADAR VERİLİYOR?

Bursluluğu kazanan öğrencilere verilen ödeme de açıklandı. 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11. sınıflar için İOKBS burs ücreti 863 TL olarak belirlendi. Ancak 2024 yılı için ücretin yeniden belirlenmesi bekleniyor. Sizce kaç TL olmalı? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)

Seç