MEB, Destek Personeli ve Fizyoterapist Alımı Başvuruları Sona Eriyor!

MEB, Destek Personeli ve Fizyoterapist Alımı Başvuruları Sona Eriyor!

Milli Eğitim Bakanlığı 2022 yılı personel alımı başvuruları sona eriyor. Milli Eğitim Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatlarında görevlendirmek üzere Aşçı, Aşçı Yardımcısı ve Fizyoterapist pozisyonlarında görevlendirilmek üzere toplamda 1.651 Kamu Personeli alımı yapacak. Başvuru yapacak adaylar için son günler. İşte tüm detaylar...

Kamu 29.3.2022 18:12 0
MEB, Destek Personeli ve Fizyoterapist Alımı Başvuruları Sona Eriyor!

Milli Eğitim Bakanlığı 2022 yılı personel alımı başvuruları sona eriyor. Milli Eğitim Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatlarında görevlendirmek üzere Aşçı, Aşçı Yardımcısı ve Fizyoterapist pozisyonlarında görevlendirilmek üzere toplamda 1.651 Kamu Personeli alımı yapacak. Başvuru yapacak adaylar için son günler. İşte tüm detaylar...


MEB kamu personeli alımı başvuruları başladı. Milli Eğitim Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatlarında görevlendirmek üzere Aşçı, Aşçı Yardımcısı ve Fizyoterapist pozisyonlarında görevlendirilmek üzere toplamda 1.651 Kamu Personeli alımı yapacak. Başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını sadece Elektronik ortamda gerçekleştireceklerdir.


KPSS ŞARTI VAR MI?

Başvuru yaparken adaylar KPSS puanlarıyla başvurularını yapacaklardır. Başvurularda 2020 yılı KPSS lisans düzeyinde KPSSP3, ön lisans düzeyinde KPSSP93, ortaöğretim düzeyinde KPSSP94 puan türlerinden puan almış olmak gerekiyor.


BAŞVURU TARİHİ VE ŞEKLİ

-Başvurular, 21.03.2022–01.04.2022 tarihleri arasında alınacaktır. Başvuruların, 01.04.2022 Cuma günü saat 23:59’a kadar tamamlanmış olması gerekmektedir.


-Adaylar, başvurularını e-Devlet – Millî Eğitim Bakanlığı - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ adresinden yapabilecek; şahsen, kargo ya da posta yoluyla yapılan başvurular kesinlikle kabul edilmeyecektir.


-Adayların başvuruları il-ilçe millî eğitim müdürlüklerince onaylanacağından, adaylar başvurularını elektronik ortamda onaylatmak üzere bir il ve ilçe millî eğitim müdürlüğü seçecektir.


-Adaylar başvuruda istenilen belgeleri başvuru ekranından sisteme yükleyecektir. Gerekli durumlarda sisteme yüklenen belgelerin asılları istenebilecek; bu durumda adaylar istenilen belgeleri, onay makamı olarak seçtikleri il-ilçe millî eğitim müdürlüğüne teslim edecektir.


BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

-2020 yılı KPSS lisans düzeyinde KPSSP3, ön lisans düzeyinde KPSSP93, ortaöğretim düzeyinde KPSSP94 puan türlerinden puan almış olmak.


-657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşımak.


-Devlet memurluğundan çıkarılmayı gerektiren bir ceza almamış olmak.


-Olağanüstü hal kapsamında yürürlüğe konulan kanun hükmünde kararnamelerle kamu görevine son verilmemiş olmak.


-Mesleğin ifasına engel olacak bir hastalığı bulunmadığını, tam teşekküllü sağlık kurumlarından alınacak sağlık kurulu raporuyla belgelendirmek.


-Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.


ÖZEL ŞARTLAR

Sözleşmeli Fizyoterapist

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon veya Fizyoterapi lisans programlarından mezun olanlardan sözleşmeli fizyoterapist pozisyonlarına, 13.11.2021 tarihli yerleştirmede en son ataması yapılmış adaydan sonra Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) (B) grubu puan üstünlüğü çerçevesinde sıradaki adayların atamaları yapılacaktır.


KAMU İLANLARI VE MEMUR ALIMLARINDAN ANLIK HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN


Sözleşmeli Destek Personeli (Aşçı ve aşçı yardımcısı)

Lisans düzeyinde;

Gastronomi, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Yiyecek İçecek İşletmeciliği/Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği lisans programlarının birinden mezun olmak ya da herhangi bir lisans programından mezun olup Sertifika Tablosunda yer alan sertifika veya belgelerden birine sahip olduğunu belgelendirmek.


Ön Lisans düzeyinde;

Aşçılık, Gemi Aşçılığı, Hazır Yemek ve Aşçılık, Yemek Pişirme Teknikleri, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Yiyecek İçecek İşletmeciliği/Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği programlarının birinden mezun olmak ya da herhangi bir ön lisans programından mezun olup Sertifika Tablosunda yer alan sertifika veya belgelerden birine sahip olduğunu belgelendirmek.


Ortaöğretim düzeyinde;

Ortaöğretim kurumlarının aşçılık veya mutfak bölümlerinden mezun olmak ya da herhangi bir ortaöğretim programından mezun olup Sertifika Tablosunda yer alan sertifika veya belgelerden birine sahip olduğunu belgelendirmek.


NOT: (Servis, pastacılık, bar, host ve hosteslik vb. bölüm mezunlarının başvuruları geçersiz sayılacak; hizmet sözleşmesi yapılmış olsa dâhi iptal edilecektir.)


Sertifika ve Belgeler Tablosu

- MEB onaylı, Aşçılık Sertifikası; 3308 sayılı Kanuna Göre Aşçılık Dalında Ustalık veya Kalfalık Belgesi; Aşçı Bonservisi.


- Herhangi bir ön lisans programı mezunu olanlardan ortaöğretim kurumlarının aşçılık veya mutfak bölümlerinden mezun olanlar ile herhangi bir lisans programından mezun olanlardan aşçılık, gemi aşçılığı, hazır yemek ve aşçılık, yemek pişirme teknikleri, gastronomi ve mutfak sanatları yiyecek içecek işletmeciliği/yiyecek ve içecek işletmeciliği ön lisans programlarından ya da ortaöğretim kurumlarının aşçılık veya mutfak bölümlerinden mezun olanların diploma veya mezuniyet belgeleri. (Adaylar yukarıda belirtilen programlardan mezun oldukları alt ya da üst öğrenimlerine ilişkin mezuniyet belgelerini sertifika yerine kullanabilecektir.)


-Aşçı yardımcısı sertifikasına sahip olanlar sadece Sözleşmeli Destek Personeli (aşçı yardımcısı) pozisyonuna başvuruda bulunabilecektir. (Aşçı yardımcısı sertifikası ile Sözleşmeli Destek Personeli (aşçı) pozisyonuna başvuru yapan adayların başvuruları geçersiz sayılacak; hizmet sözleşmesi yapılmış olsa dâhi iptal edilecektir.)


KONTENJAN DAĞILIMI İÇİN TIKLAYINIZ


BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ


Yorumlar (0)

Seç