MEB BİLSEM Yaz Okulu Başvuru ve Kurs Tarihlerini Açıkladı

MEB BİLSEM Yaz Okulu Başvuru ve Kurs Tarihlerini Açıkladı

MEB, milyonlarca öğrenciyi BİLSEM'lere yaz okuluna alacak. Milli Eğitim Bakanı Özer, yaz okulu kayıt tarihlerini ve yaz okulunun başlayacağı tarihleri açıkladı.

Eğitim 06.6.2022 14:25 0
MEB BİLSEM Yaz Okulu Başvuru ve Kurs Tarihlerini Açıkladı

Son dakika haberi: MEB yaz okulu başvuru tarihlerini açıkladı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada 2021-2022 eğitim öğretim yılı BİLSEM yaz okullarına ilişkin kılavuzun illere gönderildiği ve kurslara 2. sınıflar ile 12 'nci sınıflar arasındaki öğrencilerin alınacağına yer verildi. 

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, başvurular hakkında , öğrencilerin okullarının bulunduğu il ve ilçelerdeki BİLSEM'lere yapacaklarını söyledi. 

ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİ BAŞVURULARI

En merak edilen konu olan başvuru tarihleri hakkında açıklama yapan Bakan Özer açıklamasında, "Öğretmen başvuruları 13-17 Haziran'da, öğrenci başvuruları 25 Haziran-2 Temmuz arasında alınacak." dedi.

YAZ OKULU NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Yaz okulu için kurslar ise 18 Temmuz günü başlayacak ve 18 Ağustos tarihine kadar kurslar devam edecek. BİLSEM'lerde öğrenciler , kayıt yaptıkları yerde ders görecek.

10 ÖĞRENCİNİN BAŞVURU YAPMASI GEREKİYOR

Yaz okulunda kursun açılması için en az 10 öğrencinin başvuru yapması gerektiğini söyleyen Bakan Mahmut Özer, "Öğrencilerimiz en fazla 2 farklı atölye/ders grubundan yaz okuluna devam edebilecek. Dersler, hafta içi ve cumartesi günleri, günde 2 saat haftada 8 saat olarak düzenlenecek. Yaz okulu, toplam 4 hafta sürecek. Dersler, 40 dakika olacak." dedi.

NEDEN 2. SINIFTAN BAŞLIYOR?

Yaz okulu , bu eğitim öğretim döneminde 1 . sınıfta olan ve 2. sınıfa geçecek öğrencilerden başlıyor.

Sizce yaz okulu öğrencilere iyi olur mu? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

Başvuru detaylarından haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Huawei için >>> TIKLAYIN

Kaynak: Finans7.com

Yorumlar (0)

Seç