MEB açık lise yeni kayıt ve kayıt yenileme tarihleri ne zaman? 2023 2024 1. dönem kayıtları belli oldu mu?

MEB açık lise yeni kayıt ve kayıt yenileme tarihleri ne zaman? 2023 2024 1. dönem kayıtları belli oldu mu?

2023 2024 eğitim öğretim yılı Açık lise kayıtları ne zaman? Açık lise kayıt tarihleri açıklandı mı? Kayıt yenileme ne zaman?

Eğitim 5 Eylül 2023 14:03 0
MEB açık lise yeni kayıt ve kayıt yenileme tarihleri ne zaman? 2023 2024 1. dönem kayıtları belli oldu mu?

AÖL 2024 1. dönem kayıtları ne zaman?

Milli Eğitim Bakanlığı 2023 2024 eğitim öğretim yılı için geri sayımda sona gelinirken açık liselerde okumak isteyen, açık liselerde okuyan öğrenciler, kayıtların, kayıt yenileme başvurusunun ne zaman başlayacağını araştırmaya başladı. Peki Açık Lise kayıt tarihleri ne zaman? AÖL kayıt yenileme başladı mı? İşte gelen son dakika bilgileri.

AÇIK LİSEYE GEÇİŞ ZORLAŞTIRILIYOR

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin yaptığı son açıklamada açık lisede düzenleme yapılacağını söyledi. Bakan Tekin, Açık Liseye kayıtların artık eskisine göre zorlaştırılacağını söyledi ve şu ifadeleri kullandı:

"Devamsızlık ve açık lise konusunu beraber değerlendirmek gerekiyor. Açık liseyle ilgili, açık liseye kayıt olma oranı beni gerçekten şaşırttı. 30 kişilik sınıfta 20-25 kişinin açık liseye kayıt yapması öğretmenleri de rahatsız ediyor. Öğretmenlerin yerini değiştirmek zorunda kalıyorsunuz. Bu yönetilebilir bir süreç değil. Bu kadar kamusal yatırım yapıyoruz, örgün eğitim zorunlu ise benim bunu Milli Eğitim Bakanı olarak hayata geçirmem gerekiyor. Örgün eğitim çağındaki çocukların devam edebilecekleri bir alan değil orası. Açık liseye kayıt yaptıran öğrencilerimiz ile özel öğretim kurslarındaki öğrencilerin sayısına bakıyoruz, orada da değiller. Merdivenaltı, denetimsiz, izinsiz ve içeriği konusunda çocuğa faydası olmayan kurslar var. Bizi tedbir almaya iten konu bu. Web sayfamızda izinli özel öğretim kursları var, bunların programları, üniversite sınavında karşı karşıya kalabilecekleri içerikleri alabilecek cinsten. Velilerimizi çocuklarını merdivenaltı kurslara göndermeme konusunda uyarıyoruz"

AÖL KAYITLARI

Açık lise kayıtları geçen sene Ağustos ayı sonunda başlamıştı. Bu sene kayıtlar biraz gecikti. Önümüzdeki günlerde kayıtların başlaması bekleniyor. Kayıt tarihlerinin önümüzdeki günlerde, kısa sürede açıklanması bekleniyor. Açık lise kayıt tarihleri ve sınav tarihleri belli olduğunda haberdar olmak için aşağıdaki linklerden finans7.com mobil uygulamamızı ücretsiz indirin
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

SINAVLAR YÜZ YÜZE OLACAK

Açık lise sınavlarının artık yüz yüze yapılacağı açıklandı. Sizce sınav online mi yoksa yüz yüze mi yapılmalı? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)

Seç