MEB 81 Şehre Temizlik Personeli ve Güvenlik Görevlisi Alımı Yapacak: TYP Değil...

MEB 81 Şehre Temizlik Personeli ve Güvenlik Görevlisi Alımı Yapacak: TYP Değil...

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesine güvenlik görevlisi ve temizlik personeli alımı yapılacak. İşte personel alımı detayları.

İŞKUR İlanları 11 Tem 2022 00:55 213
MEB 81 Şehre Temizlik Personeli ve Güvenlik Görevlisi Alımı Yapacak: TYP Değil...

MEB TYP değil personel alımı yapacak.

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesine personel ve işçi alımı yapılacak. Yapılan son düzenleme ile birlikte TYP değil sözleşmeli personel alımı yapılacak. 

MEB kaynaklarından alınan bilgilere göre her sene TYP kapsamında yapılan personel alımlarında bu sene sözleşmeli personel alımı olarak yapacak. MEB tarafından daha önce yapılan açıklamada TYP personel alımlarının “Sivil Savunma Kanunu kapsamında meydana gelen afet, salgın, acil durum ve diğer mücbir sebep kararlarını müteakip veya bunlar beklenmeksizin meydana gelen sosyal kriz durumlarını aşmak için ihtiyaç görülmesi halinde kamusal hizmetleri desteklemek amacıyla programlar” ifadeleri ile yayımlandığı görüldü. 

YÖNETMELİK DEĞİŞTİ

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde daha önce TYP kapsamında yapılan personel alımlarının bu sene sözleşmeli personel olarak yapılacağı , önceki yıllarda her sene açılan TYP başvurularının artık açılmayacağı bildirildi. 

Bu konuda MEB'den henüz resmi bir açıklama gelmedi. Ancak önümüzdeki Ağustos ayında söz konusu personel alımı için ilanın yayımlanması bekleniyor.

GÜVENLİK VE TEMİZLİK PERSONELİ ALINACAK

Okullara güvenlik görevlisi ve temizlik personeli alımı yapılacak. Yapılacak alımlar daha önce mezuniyet şartı aranmadan en az okur yazar olan personeller arasından yapılmıştı. Ancak yeni alımın nasıl yapılacağı , hangi mezunlardan yapılacağı bilinmiyor. Sizce mezuniyet şartı ne olmalı? İlkokul mu lise mi olmalı? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

Kadın erkek diğer adaylarla bilgi alış verişi için TIKLA TAKİP ET

İlanın Ağustos ayının sonunda yayımlanması ve başvuruların başlaması bekleniyor. İlan yayımlanınca bildirimle haberdar olmak için mobil uygulamamızı indirin:

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Huawei için >>> TIKLAYIN

Yorumlar (213)

Seç


Ziyaretçi 30 Gün Önce
İlkokul dan başlamalı
Ziyaretçi 30 Gün Önce
yas sınırı 40 olsun okul şarti aranmasın adam 35 yasinda çoluk çoçugu var esi calişmiyor unuversite mezunu olmasin şartinı koyarak bunlar acmi kalsin
Ziyaretçi 32 Gün Önce
Bilinmelidir'ki malesef belirli biryaştan sonra işe alımlarda özelsektör yaşkırıterini önplana alıyor,TYP kapsamlı projeler birnebze bu sorunu ortadan kaldırıyor 35 yaşından büyükleri tercih etmesi tamisabetli hali vaziyettir.ANLAYIŞ GÖSTERMEK GEREK.bir hususi olumsuz hali ise temizlik görevlileri okuryazar olması olmasada olur.Lakin ÖzelGÜVENLİK GÖREVLİLERİ 5188 İÇİŞLERİ BAKANLIĞININ KANUNİ maddesi ile çalışma yönetmeliği sabitlenmiş ve türlü sınavlara ve kurslara tabi tutulmuş hak etmişlik verilmesine rağmen eğitim kurumlarına GÜVENLİK OLARAK alım yapılmamaları serüvenlerinde yerlerine TYP TEMİZLİK VS PERSONELLERİN ćalıştırılması SON derece yanlış ve RİYAKATA VE AYKIRI 5188 MUALEFET OLARAK ÖGG GÖREVLİLERİNİ madur etmektedir.
Ziyaretçi 32 Gün Önce
Yaşa değil ise ihtiyaç var
Ziyaretçi 32 Gün Önce
Yasa değil işe ihtiyaç var