Mansur Yavaş'tan Meral Akşener'e Ağır Sözler!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Mansur Yavaş'tan Meral Akşener'e Ağır Sözler!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, kendisine "korkak" diyen İYİ Parti lideri Akşener'e sert bir yanıt verdi! İşte haberin detayları...

Siyaset 20 Ara 2023 0
Mansur Yavaş'tan Meral Akşener'e Ağır Sözler!

ABB Başkanı Mansur Yavaş, İYİ Parti lideri Akşener’in siyasetin gündemine oturan “korkak” sözlerine, “Hiçbir zaman korkmadım, korkan zaten Ankara Büyükşehir Belediyesine aday olmaz. Korkaklıkla suçlanmak zoruma gidiyor.” yanıtını verdi.

Peş peşe istifalar sonrası rest çeken ve "Partimize operasyon olduğu ortaya çıktı. Savaş ilanı olarak kabul ediyorum" diyen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ABB Başkanı Mansur Yavaş'a da tepki gösterdi.

Mansur Yavaş'tan Meral Akşener'le görüşmesine ilişkin açıklama - Ekonomim

Akşener, "Dün bir aydınlanma yaşadım, Sayın Erdoğan bilir. İmamoğlu da öğrenecek. Ben, Sayın Erdoğan hapse giderken oradaydım. Çoluğu çocuğu ile ilgilenen bendim. Evinin önünde polis noktası kaldırıldığında oradaydım. Ama en ağır hakaretleri işiten ben oldum" dedi. Akşener sözlerini şöyle sürdürdü:

"Aynı şekilde Saraçhane'ye 2'nci kere gittim. Bugün sövenler, o gün rahmetli anama kadar götürdüler işi. Ama kazanana kadar ağzımı açmadım. O masaya götürdüm, masadan kovuldum. Ama ikisi de (Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş) korkup, milletin isteğini kabul etmediler."

YAVAŞ'TAN İLK YANIT GELDİ
Akşener'in açıklamalarının yankıları sürerken, Yavaş'tan o ifadelere ilk yanıt geldi. Yavaş, "Korkaklıkla suçlanmak açıkçası zoruma gidiyor. Korkak falan değilim. Önceliğimiz kesinlikle ama kesinlikle Ankara'dır" dedi.

Meral Akşener, Mansur Yavaş ile görüştü - Son Dakika Türkiye Haberleri |  NTV Haber

"Akşener'in, Kılıçdaroğlu'nun aday olacağına dair çok söylemi oldu. Keşke bunu son ana bırakmadan farklı bir karar alınsaydı" diyen Yavaş, "İlle benim aday olmamı istiyorsa belki o şekilde önümü açabilirdi" ifadelerini kullandı.

 

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç