Mansur Yavaş'tan Cumhurbaşkanı adaylığı hakkında yeni açıklama

Mansur Yavaş'tan Cumhurbaşkanı adaylığı hakkında yeni açıklama

Son dakika haberi: Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'tan Cumhurbaşkanı adaylığı hakkında açıklama geldi.

Siyaset 1 Mart 2023 10:47 0
Mansur Yavaş'tan Cumhurbaşkanı adaylığı hakkında yeni açıklama

Son dakika: Mansur Yavaş'tan adaylık hakkında yeni açıklama.

Önceki gün yaptığı adaylık açıklaması gündemde çokça konuşulan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, bu açıklamasından sonra ilk defa konuştu.

Adaylık için altılı masanın kendisi hakkında vereceği karar sonrası görev alabileceğini söylemişti. Bu açıklaması sonrası ilk defa konuşan Başkan Yavaş, "Hiç açıklanacak bir şey yok. İki yıl önce ne söylediysem hâlâ aynısını söylüyorum. Ben sayın genel başkanımızın, sayın Akşener'in iradesinin dışında bir şeye girecek değilim" ifadelerini kullandı.

Gelen zamlara değinen Başkan Yavaş, "Birden bire yüzde 1100 sıkıştırılmış gaza zam geldi. Bizden önceki dönemde de doğalgazlı otobüsler vardı. Ve bu çok ucuzdu. Birden bire yüzde 1100 arttır. Doğalgaz faturamız da arttı. Çünkü otobüslerimizin yüzde 84'ü doğalgazlı" dedi ve "Aralıkta 135 milyon gelirimiz olmuş, 302 milyon giderimiz olmuş. Büyük çoğunluğu doğalgaz olmuş. Otobüs fiyatlarını 30 liraya çıkarsak altından kalkamayız. Benim önceliğim Ankara halkı. Her ay 200, 250 milyon lira doğalgaz nedeniyle zarar ediyoruz" ifadelerini kullandı.

ADAYLIK AÇIKLAMASI

Adaylık hakkında yaptığı açıklamaya değinen Başkan Yavaş, "Bu konuyu hiç kimseyle konuşmadım. Kaç gündür deprem bölgesindeyiz. Bu konu 6'lı masanın konusu. Onların alacağı kararı sonuna kadar desteklerim. Benim durumum aynı. Özellikle belirtmek istiyorum. Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin faaliyetlerine ve deprem bölgesinin sorunlarına yoğunlaşıyoruz. Benim sorunum bu" dedi.

ADAY AÇIKLANIYOR

Önceki gün yapılan açıklamada Millet İttifakının Cumhurbaşkanı adayının 2 Mart 2023 tarihinde belli olacağına yer verildi.

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)

Seç